Eljif Elmas Napoli

Eljif Elmas İlk Kupasını Aldı!

Fenerbahçe Futbol takımından İtalya’nın Napoli takımına transfer olan Eljif Elmas İtalya’da ilk kupasını almayı başardı. Eljif Elmas Napoli takımıyla birlikte ilk kupasını İtalya’da kaldırmayı başardı. Bu kapsamda İnter takımıyla yarı finalde karşılaşan Napoli, bu takımı elemeyi başarmıştı.

İlk maçı 1 – 0 kazandığı için ikinci maçta berabere kalsa da İtalya Kupasında finale çıkmayı başaran Napoli, Finalde de rakibini yenmesini başardı. İtalya Kupası finalinde Napoli ile Juventus takımı karşı karşıya geldi. Bu maçın sonucu tüm İtalyan kamuoyu tarafından merakla bekleniliyordu.

Napoli Penaltılarda Kazandı!

İtalya Kupasını penaltılarla kazanmayı başaran Napoli, yine bir başarıyla imzasını attı. Böylece Eljif Elmas da ilk kupasını almış oldu. Henüz 20 yaşında olan Eljif Elmas Napoli takımındaki ilk kupasını kazanmanın haklı gururunu yaşıyor. Bu başarının Napoli takımının taraftarlarını da memnun ettiği biliniyor.

Napoli ile Juventus arasındaki final maçında 88. Dakikada sahaya giren Elmas, maça girer girmez ilk isabetli şutunu da çekmeyi başardı. Maçta gol olmayınca kupa maçının penaltılara kaldığı bildirildi. Penaltılar sonrasında Napoli takımın İtalya Kupasını kazandığı açıklandı.

Güncel Yazılar