Eljif Elmas Portekiz Maçında Büyük Bir Koz

Kuzey Makedonya futbolunun faal olarak oynayan en büyük yıldızı Eljif Elmas, ülkesini gururlandırmak ve tarihi bir başarıya imza atmak için Portekiz’e bileniyor.

Bilindiği gibi 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri, çok büyük bir heyecanla devam ediyor. Yeni formata göre yapılan ve grupların ikinci sırayı alan takımların, 4’erli potalara atıldığı eleme sürecinde Kuzey Makedonya Milli Futbol Takımı, belki de düşebileceği en zor potaya düşmüştü.

Mucizeler İnananlarla Beraberdir

eljif elmas

Bu potada İtalya, Portekiz ve A Milli Futbol Takımımız da vardı. Bu 3 takıma bakıldığında Kuzey Makedonyalıların şansını herkes minimumda görüyordu. Hatta öyle ki başta Türkiye’deki basın kuruluşları ve yorumcular olmak üzere, bütün Avrupa’da bu potada finalde İtalya’nın rakibinin kim olacağı konuşuluyordu.

Zira hemen hiç kimse Kuzey Makedonya Milli Futbol Takımı’nın, İtalya Milli Futbol Takımı’na karşı galibiyet alabileceğine ihtimal dahi vermiyordu. Bunun birkaç tane sebebi elbette vardı.

Bu sebeplerden ilki İtalya Milli Futbol Takımı’nın gücüydü. Bu güç hem yıllar boyunca yakalanmış büyük başarıların getirdiği yüksek turnuva oynama becerisine hem de kadrodaki oyuncuların kalitelerine dayanıyordu.

İtalya Milli Futbol Takımı’nın oyuncuları birer birer mevkilerinin en iyi isimleri arasında sayılıyorlardı. Üstelik onlara teknik direktörlük yapan kişi de Avrupa’nın elit antrenörler sınıfındaki koçların Roberto Mancini idi.

Buna karşın Kuzey Makedonya kadrosunun zayıflığı ve büyük turnuva becerisinin çok az olması, maç önü yorumcuların yorumlarına haklılık payı veriyordu.

Üstüne üstlük Kuzey Makedonya futbolunun Goran Pandev’in ardından çıkardığı en büyük yıldız olarak gösterilen Eljif Elmas da İtalya Milli Takımı ile oynanacak maçta forma giyemeyecekti.

Zira Eljif Elmas, 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Eleemeleri grup maçlarında gördüğü kartlar sebebiyle cezalı duruma düşmüştü.

Böyle zor bir ortamda beklenen mucize gerçekleşti. Maç boyunca kaleye isabetli şut sayısı 1 olan Kuzey Makedonya Futbol Milli Takımı, 90 + 2’de kaleye bir şut daha çekti.

İtalya Milli Futbol Takımı’nın maç boyunca 32 şut çekip 5 isabet bularak yapamadığını, Kuzey Makedonya bu 90 + 2’deki şutla yaptı.

Aleksandar Trajkovski’nin yaptığı vuruşta top sol köşeden ağları buldu. Bu gol belki de son yılların en büyük sürprizinin gerçekleşmesini sağladı ve Kuzey Makedonya Eljif Elmas’ın yer alamadığı maçta İtalya’yı eledi.

Eljif Elmas Hedefi Belirledi Ronaldoyu Gözüne Kestirdi

Eljif Elmas şimdi milli formaya geri dönmeye hazırlanıyor. Takımın en büyük yıldızının geri dönüşü ve İtalya karşısında alınan tarihi galibiyet Makedonyalıları umutlandırıyor.

A Milli Futbol Takımımızı eleyerek Kuzey Makedonya karşısına çıkan Portekiz, turun favorisi olsa da Eljif Elmas ve arkadaşlarının neler yapabileceğine yakın zamanda şahit oldular.

Eljif Elmas, tıpkı gruplardaki Almanya maçlarında yaptığı gibi bir dev rakibi daha ülkesi için yıkmak istiyor. Napolili yıldızın ilk 11’de başlamasına ise kesin gözüyle bakılıyor.

Eljif Elmas eğer bir mucizeye daha imza atıp 2022 FIFA Dünya Kupası biletini ülkesine getirebilirse, 22 yaşında bir halk kahramanına dönüşecektir.