Eljif Elmas Dünya Kupası Bileti İstiyor

2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde Eljif Elmas ve arkadaşları, çok zorlu bir görevde İtalya Milli Takımı karşısına çıkacaklar.

Eljif Elmas ve arkadaşları, eleme maçlarında gösterdikleri mükemmel performansla kendilerini Almanya’nın ardından ikinci sıraya atmışlardı. Takımın yıldızı konumundaki Eljif Elmas, bu süreçte gösterdiği yüksek performansla toplanan 18 puana doğrudan doğruya katkı yapmıştı.

Özellikle son oynanan ve play off yolunda en kritik maç olan İzlanda karşılaşmasında iki gol atan Eljif Elmas, Kuzey Makedonya’ya bileti kendi elleriyle vermişti. İtalya karşısında da bir ulusun en çok güvendiği isim olarak öne çıkan Eljif Elmas, top koşturduğu İtalya Ligi’nden tanıdığı bir çok oyuncuya karşı ülkesinin renkleri için ter dökecek.

Makedonya İtalya İle 2 Kez Karşılaştı

Kuzey Makedonya Milli Takımı ve İtalya Milli Takımı, daha önce tarihlerinde sadece 2 kez karşı karşıya gelmişlerdi. Bu 2 maç da tıpkı şimdi olduğu gibi, FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri kapsamında gerçekleşmişti.

Bilindiği gibi FIFA tarafından 4 yılda bir organize edilen ve dünyanın en prestijli futbol turnuvası olarak kabul edilen FIFA Dünya Kupası’nda özellikle Avrupa elemeleri çok çetin mücadelelere sahne oluyor.

Bu mücadelelerde sadece Avrupa’nın değil dünyanın da en elit oyuncuları, kariyerlerine bir Dünya Kupası daha katabilmek ve orada var olmak için kıyasıya mücadele ediyorlar.

İşte bu mücadelelerin 2018 FIFA Dünya Kupası için olanında İtalya Milli Takımı ve Kuzey Makedonya Milli Takımı karşı karşıya gelmişlerdi.

O dönem elbette Eljif Elmas henüz çok gençti ve en azından A milli seviyede oynaması için tercih edilmiyordu.

2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nin grup aşamasında oynana maçlarda Kuzey Makedonya, güçlü rakibini 2 maçta da mağlup edemedi. İlk maç Toše Proeski Arena’da oynanmıştı ve İtalya buradan 2 – 3’lük galibiyetle ayrılmayı bilmişti.

Bunun rövanşı ise 2017 yılında Torino Stadyumu’nda oynanacak ve Kuzey Makedonya Milli Takımı, İtalya deplasmanından 1 puanla dönmeyi başaracaktı.

Fakat ne yazık ki o elemelerde grubunu İspanya, İtalya, Arnavutluk ve İsrail’in arkasında 5’inci bitiren Kuzey Makedonya, 2018 FIFA Dünya Kupası’na katılamamıştı.

Şimdi Makedonyalılar, bir mucizenin peşine düşüp Portekiz, İtalya ve Türkiye’nin olduğu potadan 2022 FIFA Dünya Kupası’na gitmeyi hedefliyorlar.

Eljif Elmas Sahnede Olacak

eljif elmas

İtalya Milli Takımı ve Makedonya Milli Takımı’nın karşı karşıya gelecekleri 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri play off ilk karşılaşması saatler 24 Mart 2022 Perşembe (bu akşam) oynanacak.

Türkiye saati ile 22:45’te başlayacak bu zorlu 90 dakikaya Stadio Renzo Barbera ev sahipliği yapacak.

Oynadığı son 2 maçta İsviçre ve Kuzey İrlanda ile berabere kalan İtalya Milli Takımı, sadece maçın değil play off potasının ve hatta FIFA Dünya Kupası’nın da en büyük favorilerinden biri.

Buna karşın son 2 maçında Ermenistan ve İzlanda’yı Eljif Elmas ve arkadaşlarının şov yaptıkları maçlarda yenen Makedonya ise, bir peri masalı yazmak istiyor.