Eljif sonradan oyuna

Napoli’de Eljif Sonradan Oyuna Giriyor

Fenerbahçe’de sergilediği performansla birçok Avrupa kulübünün ilgisini çeken Eljif Elmas Napoli’ye transfer olmuştu. 16 milyon Euro bedelle transfer olan genç yetenek Napoli’de oyuna sonradan dahil oluyor. Ligde geride kalan 21 maçta da kadroya alınan Eljif sonradan oyuna dahil olarak Serie A’da 7 karşılaşmada oynadı. 5 karşılaşmaya ise 11’de başlayan Eljif toplamda 465 dakika sahada kaldı.

Eljif Elmas’ın Şampiyonlar Ligi ve İtalya Kupası Karnesi

Genç yıldız Eljif Napoli’nin Şampiyonlar Ligi gruplarında oynadığı 6 maçta da kadroda yer alırken 1 karşılaşmaya ilk 11’de başladı. 3 karşılaşmada ise sonradan oyuna giren Eljif Elmas toplamda 4 Şampiyonlar Ligi karşılaşmasında 91 dakika forma giydi.

Eljif Napoli ile İtalya Kupasında 2 karşılaşmada forma giydi. Son 16 turunda oynanan karşılaşmaya 11’de başlayan Eljif 90 dakika boyunca oyunda kaldı. Çeyrek finalde ise son kupa şampiyonu Lazio’ya karşı yine sonradan oyuna girerek 22 dakika mücadele etti.

Eljif Takıma Uyum Sağlamaya Başlıyor

Genç yıldız Eljif Elmas yeni kulübü Napoli’de uyum sürecini tamamlamaya yakın. Eljif sonradan oyuna girdiği karşılaşmalarda artık daha fazla süre alıyor ve takımda daha fazla sorumluluk alıyor. Genç oyuncu uyum sürecini tamamladığında daha başarılı bir grafik sergileyerek formayı almak istiyor.