Napoli Futbolcusu Elif Elmas’tan Hakkındaki İddialara Yanıt

Napoli’ de forma giymekte olan Elif Elmas hakkında pek çok farklı iddia gündemde bulunuyordu. Daha evvelden Fenerbahçe’ de forma giyme şansı bulan ve ardından Napoli’ ye transfer olan 17 Milyon Euro piyasa değeri bulunan Elif Elmas’ın babası Djevat Elmas, oğlunun başarılı Türk takımlarından biri olan Beşiktaş’a transfer olacağı hakkındaki iddialara yönelik açıklamalarda bulunarak olayın netleşmesine olanak sağladı. Fenerbahçe’de forma giyen ancak sezon başında 12 Milyon Euro değerinde İtalyanın başarılı takımlarından olan Napoli’ ye transfer olan Elif Elmas için babası Djevat Elmas da önemli sayılabilecek açıklamalarda bulundu.

Napoli’ de Kalacak

Makedon futbolcunun uzun süredir Beşiktaş‘a transfer olacağına dair iddialar bulunuyordu. Bu önemli olan iddialara cevap niteliğinde konuşma gerçekleştiren Djevat Elmas, haberlerin doğru olmadığını vurgulayarak söze başladı. Medyanın yazdıklarının gerçeği yansıtmadığını, öyle bir durumun haber niteliğinde dahi sayılmayacağını söyleyerek sözlerine devam eden Djevat Elmas, transfer bazında herhangi bir kimse ile ya da bir kulüp ile görüşme gerçekleşmediğini vurguladı. Cümlelerini sonlandırırken başarılı ve genç futbolcu Elif’ in Napoli takımında mutlu olduğunu ve Napoli’ de kalarak formasını terleteceğini ekledi.

Kupa Hayali

Elmas hakkında yapılan iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıklayan babası Djevat Elmas, Elif’ in Napoli’ de oldukça mutlu olduğunu ve büyük hayalleri olduğunu, bu hayalleri gerçekleştirmek adına oldukça sıkı bir çalışmanın içinde olduğunu vurguladı. Genç yaşına rağmen piyasa değeri oldukça yüksek olan Elif Elmas, Napoli’ de hayallerini gerçekleştirmek üzere çalışmalarını sürdürecek gibi görünüyor. Djevat Elmas, “ Elif, Napoli’ye geldi. Ancak en büyük hedefi Napoli takımına ciddi ölçüde yardımcı olmak, bir şeylere vesile olabilmekti. Elif kupalar kazanmayı, bu kupaların kazanılmasına vesile olmayı gönülden istiyor. Bireysel hedefleri fazla olan bir genç futbolcu. Bu bireysel hedeflerini gerçekleştirme doğrultusunda daha iyi bir oyuncu profiline kavuşmaya ihtiyacı var. İyi oyuncu olmayı herkes bilir ki çok zor. İyi, kayda değer bir oyuncu olabilmesi için çok fazla çalışması gerekiyor. Bu vakte kadar onun adına çok da iyi bir sezon olduğunu söylersek doğru olmaz. İyi bir sezon geçirmedi. Ama bu istikrar dolu çalışmasını rutinleştirdiği taktirde daha düzenli bir şekilde oyna dahil olduğu dönemler de kuşku yok ki olacaktır. “ şeklinde konuştu.

Bu haber https://www.elifelmas.net/ resmi fan sitesine aittir.