Eljif Elmas’ın Takımı Fenerbahçe’ye Abone

2019/2020 sezonunda Fenerbahçe’den Napoli’ye 16 milyon Euro gibi bir bedelle transfer olan Eljif Elmas, İtalyan temsilcisinde gösterdiği performansla Mavi Beyazlı camiayı tam anlamıyla mest etti. Bununla birlikte Makedonyalı oyuncunun performansından çok memnun kalan Napoli bu performansı bir referans noktası olarak görüyor. Fenerbahçe’nin başarılı savunmacısı Kim-Min Jae’yi radarına alan İtalyan temsilcisi, Güney Koreli savunmacıyla alakalı girişim yapmaya hazırlanıyor.

Olumlu Referans

Bu sezon İtalya Serie A’da şampiyonluk mücadelesi veren Napoli’de takımın en önemli oyuncularından birisi de Eljif Elmas.

2017/2018 sezonunda Makedonya temsilcisi Rabotnicki’den Fenerbahçe’ye transfer olduktan sonra Sarı Lacivertli kulüpte gösterdiği performansla Napoli’nin radarına giren başarılı oyuncu 16 milyon Euro gibi oldukça dikkat çekici bir bonservis bedeliyle İtalya’nın yolunu tutmuştu.

Burada değerine değer katan Elmas’ın performansı Fenerbahçe ile alakalı olarak Napoli’de oldukça önemli bir intiba oluşturdu. Sarı Lacivertli kulüple gelişen ilişkiler sayesinde başka oyuncuları da listesine alan İtalyan temsilcisinin şu sıralar hedefindeki ismin Kim-Min Jae olduğu iddia ediliyor.

Sezon başında Çin temsilcisi Beijing Gouan’dan 3 milyon Euro’ya transfer edilen başarılı savunmacı, Fenerbahçe savunmasında gösterdiği şahane performansla zaten uzun zamandan bu yana takip edildiği Avrupa’dan birçok kulübü daha peşine taktı.

11 milyon Euro piyasa değerine sahip olan Kim için devreye giren Napoli’de Eljif Elmas’ın gösterdiği performans oldukça önemli bir ölçüt. Fenerbahçe’nin savunmacısı için benzer meblağları gözden çıkaran İtalyan temsilcisi, 15 milyon Euro gibi bir bonservis bedeliyle bu transferi tamamlamayı hedefliyor.

Bitmeyen Aşk

Öte yandan Eljif Elmas’ın takımının uzun bir süreden bu yana Kim-Min Jae ile ilgilendiği de biliniyor. Kostas Manolas’ı Yunanistan temsilcisi Olympiakos’a gönderen Napoli’de Güney Koreli oyuncuyla birlikte Manolas’tan doğan boşluğun doldurulması hedefleniyor.

Fenerbahçe ile Napoli arasındaki ilişkiler gayet iyi ve iki takımın yöneticileri de bu durumu kendi lehlerine çevirmeyi hedefliyorlar. Fenerbahçe adına en önemli dayanak noktası başarılı savunmacının başka Avrupa takımları tarafından da takip ediliyor olması ve sözleşmesindeki çıkış maddesi olarak gösteriliyor.

Tam olarak açıklanmamış olsa da 25 yaşındaki oyuncunun 23 milyon Euro serbest kalma bedeline sahip olduğu biliniyor. Fenerbahçe bu bedeli öne çıkartarak daha altındaki bir teklifi kabul etmeyeceğini belirtebilir.

Zira Min-Jae’nin bir Avrupa takımına kesin olarak gideceği düşünülüyor ve bu durumda Napoli olmazsa bir başka alıcı muhakkak Fenerbahçe’nin kapısını çalacak. Amiyane tabirle tok satıcıyı oynayacak olan Sarı Lacivertli takım, Eljif Elmas konusunda da güvenilir bir takım olduğunu İtalyan temsilcisine kanıtlamış oldu.

Napoli adına şu an için en önemli gündem maddesi lig şampiyonluğu. Bununla birlikte Eljif Elmas’ın da gol attığı Atalanta maçından sonra Milan’ın Bologna ile berabere kalmış olması Mavi Beyazlı ekibin umudunu daha da arttırmışa benziyor.