Eljif Elmas Napoli

Eljif Elmas Napoli’de Tutunabilecek mi?

Geçtiğimiz sezon başı itibariyle İtalya’nın Napoli takımına transfer olan Eljif Elmas Napoli takımında tutunabilecek mi? Tam 16 milyon Euro gibi dev bir bütçeyle İtalyan takımına transfer olan yetenekli oyuncu, son maçlarda kendisini göstermeye başlamıştı. Elbette ki söz konusu transferin gerçeğe dönüşmesinde İtalyan takımının teknik direktörünün etkisi oldukça fazlaydı.

Son maçlardan sonra Napoli takımının teknik direktörü olan Carlo Ancelotti’nin de başkanla arasının bozuk olduğuna dair dedikodular çıktı. Makedon oyuncuyu çok istediği için takımına aldıran teknik direktörün koltuğunun sallantıda olması acaba, genç oyuncuyu nasıl etkileyecek?

Son İki Maçta İlk 11’deydi

Napoli’nin son iki maçında ilk 11’de yer alan Eljif Elmas, takımda da kendisini kabullendirmeye başladı. Ancak İtalyan basınında yer alan habere göre takımın teknik direktörünün Napoli başkanıyla arasının açılmaya başlaması Elmas’ın en büyük şansızlığı olduğu belirtildi.

Kendisine ve futboluna oldukça güvenen Elmas Napoli takımında kalıcı olmayı hedefliyor. Ünlü futbolcu Napoli formasıyla Smapdoria takımına atmış olduğu golle de adından sıklıkla söz ettirmeyi başarmıştı. İtalyan liginde ilk golünü de atan Elmas, böylece takımında da yer edinmeye başlamıştı.