ELİF ELMAS DEĞERİNE DEĞER KATTI

22 yaşındaki genç oyuncu Elif Elmas İtalya ‘ da Napoli de ki performansı ile tüm dikkatleri üzerine toplamış durumda.

Kariyerinde sarı lacivertli takım Fenerbahçe ‘Nin rolü büyük oldu. Fenerbahçe ‘de parlayıp Avrupa yolunu tutan genç oyuncu kısa sürede de Avrupa’ da adından sıkça söz ettirmeye başladı.

İtalyan ekibi Napoli de hem Seri A ‘ da hem de UEFA Avrupa Liginde forma giyen genç oyuncu performansı ve gelişimi ile üzerine koyarak devam ediyor.

Napoli’ de ki performansı sonrasında Avrupa ‘nın en iyi ligi olan Premier Lig’ de boy göstermesi kesin gibi.

Fenerbahçe ‘ den 16 Milyon Euro karşılığında Napoli’ ye transfer olan genç oyuncu değerini kısa sürede 24 Milyon Euro gibi bir bedele çıksa da en az 70 Milyon Euro’ yu görecektir.

Sarı lacivertli takım dan tam zamanında ayrılan genç oyuncu kariyerinde büyük bir yere sahip olacak olan Napoli’ den hem takımın para kazandıracak hem de İngiltere ‘de bir üst düzeyde kariyerinin zirvesinde yer alacak.

ELJİS ELMAS’IN NAPOLİ’DE ALDIĞI SÜRE GELİŞİMİNE ETKİSİ ÇOK FAZLA OLDU

22 yaşındaki Kuzey Makedonyalı Eljif Elmas futbol kariyerine İtalyan devi Napoli’ de devam ediyor.

Genç oyuncu 2019 yılında Sarı lacivertli takım Fenerbahçe ‘ den aslında oldukça düşük bir bonservis bedeli karşılığında 16 Milyon Euro gibi bir bedele kadrosuna katmışlardı.

İtalyan devi Napoli ile 2025 yılına kadar sözleşmesi bulunana genç oyuncu böyle iyi giden performansı sonrasında sezon sonun da İngiltere ‘ ye transfer olmaması için hiçbir neden yok.

Napoli de sezonun ilk yarısında 19 kez sahaya çıkan genç oyuncu 888’ dakika süre alırken 2 gol ve 2 asistlik performans sergiledi.

İtalyan ekibinde fiziksel olarak zaten güçlü olan oyuncu bunun yanın da saha içi pozisyon bilgisi ve oyun görüşünü de geliştirince hücumda ileri uçta oldukça etkili işler yapan genç oyuncu tam olarak Joker oldu.

ELİF ELMAS UEFA AVRUPA LİGİ’NDE PARLIYOR

22 yaşındaki genç oyuncu Elif Elmas UEFA Avrupa Ligin’ de Napoli ile fırtına gibi esiyor. 6 karşılaşmada süre alan oyuncu 4 gol ve 1 asistlik performansı ile Avrupa ‘ da ki takımların dikkatini çekmeyi başardı.

UEFA Avrupa Ligin’ de ise grup aşamasının son maçında Leicester City karşısında 2 gol kaydeden genç oyuncu haftanın da oyuncusu seçilmişti.

GELİŞİMİNDE ERWİN KOEMAN VE PHİLLİP COCU ETKİSİ ÇOK

Süper lig de sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ ye transfer olduğunda takımın başında ki isimlerden Phillip Cocu ve Erwin Koeman 22 yaşındaki genç oyuncu Eljif Elmas gelişiminde katkıları çok fazla oldu.

İki teknik adamın da başında olduğunda bakıldığında 11 karşılaşmada ilk 11’ de başladı. Genç oyuncuyu sarı lacivertli forma ile oyun içinde birçok bölgede görevlendirerek kendisini gelişimine katkı sağladı.