Napoli Razı Oldu

Eljif Elmas’ın Fenerbahçe’den sonraki kulübü olan Napoli bu bağlamda Türk futbolseverler adına farklı bir gözle takip ediliyor ve takımın aldığı her sonuç basında inceleniyor. Bununla birlikte Mavi Beyazlı takımın İtalyan kültürü içerisinde de önemli bir yeri olduğunu ve Diego Maradona gibi bir efsanenin burada efsane olduğunu unutmamak lazım. Bu kadar köklü bir kulüp olmasına rağmen uzun yıllardır şampiyonluğa hasret olan İtalyan temsilcisi bu sezon kendisini göklere çıkarabilecek şampiyonluğa çok daha fazla yaklaştı ancak sezonun genelinde olduğu gibi finalleri iyi oynayamadığı için burada da 3’üncü olmaya razı oldu.

Daha İyi Olabilirdi

Bu sezon Serie A’da fırtına gibi bir başlangıç yapan Napoli, her ne kadar son yıllarda Milan, Inter ve Juventus gibi rakiplerinin arkasında kalmış olsa da İtalyan ve Dünya futbolu adına gerçekten çok önemli bir kulüp.

Bu sezon Luciano Spaletti yönetiminde bahsi geçtiği gibi harika bir başlangıç yapan Mavi Beyazlı takım, sezonun en büyük şampiyonluk adaylarından biriydi. Zira Milan ve Inter gibi ekiplerin başlangıcı kötüydü ve Juve de bir krizin içerisinde yer alıyordu.

Nitekim takım çok uzun süre liderlik koltuğunda oturdu. Bu süreçte puan kayıplarının başlaması biraz daha takvimin daraldığı dönemlere denk geldi. Aynı esnada Milan ve Inter’in de forma girmesiyle birlikte yarış kızışmaya başlayacağının sinyallerini veriyordu.

Sezonun son düzlüğünde iki Milano temsilcisiyle birlikte liderlik yarışı veren Eljif Elmas’ın takımı bununla birlikte rakiplerinden çok daha cömertti. 3 takım da her hafta beklenmedik puan kayıpları yaşayarak rakibini avantajlı kılan sonuçlar alırken Napoli bu bağlamda rakiplerine göre daha amatör davrandı.

İlk olarak 2’ncilik koltuğunu kaptıran Mavi Beyazlı takım sonra da tüm alanlarda havlu attı. Bununla birlikte bitime 1 hafta kala 3’üncü sırada oturmayı garantileyen takım adına sezonun son haftasında oynanan Spezia maçı formaliteydi ve 3-0’lık galibiyetle de sona erdi.

Takım Gibi

Öte yandan Napoli’de Türk futbolseverlerin yakından tanıdığı isimlerden biri olan Eljif Elmas, tıpkı Mavi Beyazlı formasını giydiği kulübü gibi bir sezon geçirdi. Napoli’nin harikalar yarattığı ilk devrede çok iyi işler çıkartan Kuzey Makedon oyuncu, ikinci devrede yaşadığı sakatlıklar ve problemler nedeniyle direkt olarak gözden düştü.

Son haftalarda teknik direktöründen formayı kapabilmek konusunda çok eksik kalan 22 yaşındaki oyuncu adına sezonun iyi başlayıp kötü bittiğini ifade etmek pek de yanlış olmaz. Napoli gelecek sezona farklı bir yapılanmayla gidecek ve Victor Osimhen, Kaidou Koulibaly gibi oyuncularını elden çıkarması durumunda transfer döneminde hızlı günler geçirecek.

Bu noktada Eljif Elmas’a da tatmin edici tekliflerin gelmesi durumunda başarılı oyuncunun gözden çıkartılabilecek oyunculardan biri olduğunu ve bonservis konusu aşıldıktan sonra her türlü anlaşmanın sağlanabileceğini ifade etmekte fayda var.