Napoli Garanti Peşinde

Bu sezon İtalya Serie A’da istediği başarıyı son haftalarda gösterdiği kötü performans nedeniyle kaçıran Napoli, artık son hedefi olan Şampiyonlar Ligi garantisini cebine koymayı hedefliyor. Ligin bitimine 1 hafta kala oynayacağı Genoa maçını bu bağlamda oldukça önemseyen Mavi Beyazlı ekip, bu maçtan galip ayrılabildiği takdirde gelecek sezon Devler Arenasında boy göstermeye hak kazanacak.

Teselli Şansı

Bu sezon yarıştığı alanların tamamında finalleri bağlamak konusunda sıkıntılar yaşayan Napoli, matematiksel olarak şampiyonluk şansını kaybettiği Serie A’da artık ilk 3’te hedefine ulaşmayı hedefliyor.

Mavi Beyazlı takım son haftalarda üst üste puan kaybı yaşayarak hem kendisi hayal kırıklığına uğradı hem de camiasını ciddi bir şekilde hayal kırıklığına uğrattı. Mavi Beyazlı ekip ligin ikinci yarısındaki performansını ilk yarıdaki seviyede tutabilse belki de şimdi şampiyonluk turları atma şansını hesaplıyor olabilirdi.

Öte yandan takımın gelecek sezon Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etme şansı oldukça yüksek. Ligin bitimine 2 hafta kala Juventus önünde ciddi bir avantaja sahip olan İtalyan temsilcisi, bununla birlikte Genoa karşısında oynayacağı müsabakayı kazanabildiği takdirde bu anlamda ciddi bir avantaj daha elde etmiş olacak.

Başarılı bir sezon olmasa da olabilecek iyi bir noktada ligi bitirmeyi hedefleyen Eljif Elmas’ın takımı, Genoa’nın kümede kalma mücadelesi veriyor olmasını unutmamalı. Mavi Beyazlı ekip kimi zamanlarda çok ciddi sıkıntılar yaşadı ve bu puan kayıpları takımın hedeflerinden uzaklaşmasına neden oldu.

Sezonun ilk yarısında Genoa’nın sahasında oynanan müsabaka Napoli’nin 2-1’lik galibiyetiyle sona ermişti. Mavi Beyazlı ekibin bu müsabakasında Eljif Elmas 90 dakika sahada kalmayı başarmıştı. Bununla birlikte Kuzey Makedonyalı oyuncunun şu sıralar 90 dakikayı en fazla hayal edebileceğini ifade etmek yanlış olmaz.

Bu müsabaka öncesi Napoli 73 puanla 3’üncü sırada yer alırken Genoa da 28 puanla küme düşme hattında yer almaya devam ediyor. Bu bağlamda iki takımın da hedefleri açısından oldukça kritik olan bu müsabaka 15 Mayıs Pazar günü oynanacak.

Süreler Azaldı

Öte yandan Eljif Elmas ile alakalı olarak ciddi bir şekilde sıkıntı yaşandığını dile getirmekte fayda var. Mavi Beyazlı ekibin teknik direktörü Luciano Spaletti’nin 22 yaşındaki oyuncuya şans vermek konusunda eskisi kadar cömert olmadığını ifade etmekte bir yanlışlık yok. Zira oyuncunun son haftalarda aldığı dakikalara baktığı zaman işlerin hiç iyi gitmediği de net bir şekilde ortada.

Bununla birlikte oyuncunun gelecek sezon Napoli’de forma giymeyecek olması oldukça muhtemel gözüküyor. Oyuncu Mavi Beyazlı ekipte miadını doldurmuş durumda ve son haftalarda aldığı dakikalarda da pek fazla etki yaratamadığı kesin.

Bakalım gelecek sezon Eljif Elmas nerede olacak ve Napoli nasıl bir kadroya sahip olacak. Zira Mavi Beyazlı takımda Elmas dışında pek çok oyuncunun da takımdan ayrılması muhtemel.