Eljif Elmas Neden Az Süre Alıyor

Bu sezon Serie A’da çok büyük bir hayal kırıklığına uğrayan ve finali yapamadığı için şampiyonluk şansını tamamen kaybeden Napoli’de aynı zamanda Eljif Elmas sıkıntısı yaşanıyor. Kuzey Makedon oyuncu uzun süreden bu yana istediği süreleri almak konusunda büyük problemler yaşarken, bu durumun 22 yaşındaki yetenekli oyuncuyla Mavi Beyazlı kulüp arasında yol ayrımına gidilebilmesi ihtimalini arttırdığını dile getirmek yanlış olmaz.

Problem Çocuk

2018/2019 sezonunda Fenerbahçe’den İtalyan temsilcisi Napoli’ye 16 milyon Euro gibi hatırı sayılır bir transfer bedeliyle transfer olan Eljif Elmas, burada gösterdiği performansla değerine değer katmıştı.

Bununla birlikte oyuncunun son zamanlarda daha az süre alması ve takımda mutlu görünmüyor olması bir problem olup olmadığına dair sorgulamaların artmasına neden olmuştu. Konuyla alakalı basına yansıyan iddialar ise ciddi bir sıkıntının varlığından söz ediyor.

Zira iddialara göre Kuzey Makedonyalı oyuncu, Milli Takım arasında takımının şampiyonluk yarışındaki şansı, Türkiye Ligi ve İtalya Ligi arasındaki farklar ve başka konularla alakalı olarak yaptığı açıklamalar nedeniyle kulübünü kızdırdı.

Mavi Beyazlı kulübün başkanı başta olmak üzere tüm yönetim kurulunu oldukça kızdıran Eljif Elmas’ın bu açıklamalarının cezalandırılacağı iddia edilmişti. Bu konuyla alakalı olarak henüz bir gelişme yaşanmamış olsa da Luciano Spaletti’nin oyuncusuna şans vermek konusunda pek de cömert davranmamasının gerçekten sıkıntılı bir süreci işaret ettiği kesin.

Ayrılacaklar Var

Takımın bu sezon yaşadığı büyük hayal kırıklığından sonra birçok oyuncunun kulüpten ayrılması bekleniyor ve bu oyuncuların arasında oldukça önemli isimler de yer alıyor.

Gelecek sezona giderken birçok oyuncuyla yollarını ayırmayı planlayan İtalyan temsilcisinde takımın en önemli isimlerinden biri olan Eljif Elmas’ın da gelecek sezon başka bir takımda forma giymesi oldukça muhtemel.

Bununla birlikte Eljif Elmas sürecinden kaynaklı olarak İtalyan temsilcisiyle arasındaki ilişkileri geliştiren Fenerbahçe, Mavi Beyazlı kulübün yıldız oyuncularından Dries Mertens’e kancayı takmış durumda.

Gelecek sezon Süper Lig’de net bir şekilde şampiyonluğa gitmek isteyen Sarı Lacivertli kulüp bu bağlamda önemli oyuncularla da kadrosunu güçlendirmeyi hedefliyor. Gol yollarında uzun bir süreden bu yana istediğini bulamayan Fenerbahçe’de öne çıkan golcülerden birinin de Napoli’nin simge isimlerinden Dries Mertens olduğu iddia ediliyor.

Osimhen’in de Arsenal ve Manchester United gibi dev ekiplerin radarında olduğu düşünüldüğünde işlerin pek de Napoli lehine gitmediği kesin. Ancak Napoli son zamanlarda gözlemcilik ağını bir hayli geliştirdi ve takımın Osimhen’i bulduğu gibi bir oyuncuyu daha bulması mümkün olacaktır.

Napoli formasıyla 394 maçta forma giyen Mertens’in bu maçlarda 148 gol ve 90 asistlik göz kamaştıran bir performansı bulunuyor. 238 gole direkt olarak katkı sağlayan oyuncunun bu sezon özelinde de oynadığı 27 lig maçında 11 gol ve 2 asisti bulunuyor.

Oyuncunun sözleşmesinin bitiyor olması onunla ilgilenen kulüpler adına büyük avantaj.