Eljif Elmas’ın Transfer Olduğu Takımlar

Eljif Elmas Futbolculuğa ilk adımı Kuzey Makedonya ekiplerinden Rabotnicki alt yapısında başladı. Alt yapısında yetiştiği kulüpte A takım formasına kadar yükselmeyi başardı. 2015 – 2017 yılları arasında 2 sezon bıyuncaRabotnicki alt yapı ve A takım forması ile 46 maça çıkan Eljif Elmas gösterdiği performans ve genç yaşındaki oynama süreleri ile dikkatleri üzerine çeken bir isim oldu.

Bu durumların yanı sıra saha içindeki performansı ve vaat ettiği potansiyel yetenekleri birçok takımın ihtiyaç duyduğu merkez orta saha özellikleri idi. Eljif Elmastam bir iki yönlüorta saha olarak gösterdiği performansı beğenildi.Hem takım savunmasına verdiği destek hem de takımını hücumu çıkarırken ve geçiş oyununda sundukları ile gelecek vaat ediyordu. Günümüz futboluna oldukça uyumlu bir isim olduğunu gösterdi.

Kuzey Makedonya ekibinde gösterdiği bu performansın ardında süper lig ekiplerinden en çok şampiyonluk yaşamış 2. Takım olan Fenerbahçe’nin dikkatini çekti ve sarı lacivertli ekip genç oyuncuya bir yatırım yaparak transfer etti. Sarı Lacivertli ekip, kuzey Makedonya ekibi Robotnicki’ye transfer ücreti olarak yalnızca 180 bin € gibi oldukça düşük bir ücret ödeme yaptı ve kadrosuna katmayı başardı.

Fenerbahçe ile ilk sezonunda 7 maçta forma şansı buldu fakat maçların hem son dakikalarında fırsat buldu ve sahada yalnızca 162 dakika kaldı. Bu 162 dakika sahada kaldığı mücadelelerde kuzey Makedonyalı oyuncu Ziraat Türkiye Kupası maçlarından bir tanesinde 1 asist yapmayı başardı.

Sarı lacivertliler ile 2. Sezonunda ise 40 maçta forma almayı başardı. Eljif Elmas 40 maçta 2490 dakika sahada kaldı ve hesapladığımızda 28 tam maça tekabül ediyor. Genç Eljif Elmas 2018 – 2019 sezonunda 4 gol atmayı başardı ve hem Avrupa hem de süper lig maçlarındaki performansı ile önemli takımların dikkatini çekmeyi başardı.

Fenerbahçe’de geçen 2017 – 2019 arasındaki sezonların ardından İtalya’nın önemli kulübü Napoli’ye 16 milyon € gibi önemli bir bonservis bedeli ile transfer oldu. Bu transferde Fenerbahçe bonservis bedelinin yanı sıra başarı primleri ve sonraki satıştan pay alma hakkı ile transferi gerçekleşti.

Eljif Elmas’ın Kulüp Performansları

Rabotnicki’de forma giydiği dönemde 46 maçta sahaya çıkanEljif Elmas 8 gol atarken 8’de asist yaptı ve 3281 dakikasüre almayı başardı.

Fenerbahçe’de ise 2652 dakika sahada kalan Eljif Elmas 47 maçta sahaya çıktı. 47 maçta 4 gol atan genç oyuncu 1 kez de asist katkısı verdi.

İtalya’nın köklü kulübü Napoli’de ise 109 maçta forma şansı buldu ve 4411 dakika sahada kaldı. Bu maçlarda 10 gol atarken 4 kez de asist katkısı verdi.

Eljif Elmas Kimdir?

24 Eylül 1999 tarihinde dünyaya gözlerini açan Eljif Elmas Kuzey Makedonya’nın Üsküp şehrinde dünyaya geldi.Eljif Elmas şu anda aktif bir şekilde İtalya’nın köklü ekiplerinden Napoli forması giyiyor. Kuzey Makedonyalı oyuncu 182 cm boyunda ve sağ ayağını daha iyi kullanan bir oyuncu. Zorunda kalındığında orta sahanın kanatlarında forma giymiş olsa da orijinal mevkisi merkez orta saha. Eljif Elmas merkez orta saha için oldukça önemli bir potansiyele sahip. 22 yaşındaki oyuncu İtalyan devi Napoli’nin önemli isimlerinden bir tanesi haline geldi. Potansiyeli ve yaşı göz önüne alındığında gelişimini sürdürdüğü taktirde daha da büyük kulüplere gidip dünyaca ünlü takımların parçası haline gelebilir.