Eljif Elmas’ın Napoli’de Kalma İhtimali Artıyor

Sarı lacivertli takım; üç sezon önce Napoli’ye yüksek bir bonservis ile sattığı Eljif Elmas’ın durumunu yakından takip ediyor. 23 yaşındaki oyuncu; Napoli’den farklı bir kulübe satıldığı takdirde Fenerbahçe’nin de satıştan pay alması mümkün olacak. Hatta, Fenerbahçe’nin en çok 2 milyon Euro bonus alacağı söyleniyor. Transfer dönemi Ağustos ayının sonunda bitecek.

Önümüzdeki bir ayı aşkın sürede çok fazla şey yaşanabilir. Ancak, Eljif Elmas’ın Napoli’de kalma ihtimalinin her geçen gün arttığını ifade edebiliriz. Fenerbahçe; önümüzdeki sezon hem ligde hem de UEFA Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olmak adına kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Joshua King, Willian Arao ve Joao Pedro transferlerini bitiren Fenerbahçe; yeni transferler yapmayı da hedefliyor. Ancak, bunun için kaynak bulunması şart!

Milan Eljif Elmas Transferinden Vazgeçti

Geçtiğimiz sezon İtalya Ligi Serie A’da şampiyon olan Milan; önümüzdeki sezon UEFA Şampiyonlar Ligi’nde çok daha iyi bir kadroyla mücadele etmeyi amaçlıyordu. Bu yüzden, orta sahasını kuvvetlendirmek istiyordu. Milan’ın hedefinde tahmin edebileceğiniz gibi Eljif Elmas vardı. İtalyan kulübünün Eljif Elmas için Napoli’ye 35 milyon Euro teklif edeceği söyleniyordu. Fakat, söz konusu iddiaların hiçbirisi en azından şu ana kadar gerçekleşmedi.

Milan; şu ana kadar transferde bir hayli sessiz! İtalyan kulübünün orta sahaya bir takviye yapacağı kesin! O ismin Eljif Elmas olacağı söyleniyordu. Ancak, Milan; 23 yaşındaki oyuncuyu transfer etmekten büyük ihtimalle vazgeçti. İtalyan kulübünün hedefindeki isim Lille forması giyen Renato Sanches!

Renato Sanches’in Lille ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde bitecek. Milan; oyuncunun sözleşmesinin bitecek olmasından da faydalanarak oyuncuyu düşük bir ücretle kadrosuna katmaya çalışıyor. Renato Sanches; Milan’da oynamak istiyor. İtalyan kulübünün Renato Sanches transferini 10-15 milyon Euro arası bir bedelle tamamlaması bekleniyor. Bu durum; Eljif Elmas transferinin de gerçekleşmeyeceği anlamına geliyor.

Manchester United Eljif Elmas ile İlgilenmiyor

Eljif Elmas’ı kadrosuna katmak isteyen bir diğer takımın Manchester United olduğu iddia ediliyordu. Fakat, kırmızı şeytanlar; son olarak Bournemouth forması giyen Christian Eriksen’i kadrosuna kattı. 1992 doğumlu oyuncu ile üç yıllık sözleşme imzalandı. Christian Eriksen’in Manchester United orta sahasına büyük güç katacağı iddia ediliyor. Ayrıca, takımdan ayrılan Paul Pogba’nın yerini doldurmasına da kesin gözüyle bakılıyor.

Manchester United; Christian Eriksen transferi için bonservis ödemedi. Bu transfer ile de orta saha eksikliğini kapattı. Bu yüzden, yüksek bir bonservis bedeli ile Eljif Elmas’ı transfer etmesi ihtimaller dahilinde değil!

Inter Eljif Elmas için Son Durak Olabilir

Eljif Elmas’ı transfer edecek tek kulüp Inter olabilir. İtalyan kulübü; 27 yaşındaki stoperi Milan Skriniar’ı en az 50 milyon Euro karşılığında Paris Saint Germain’e göndermeyi düşünüyor. Buradan gelecek paranın bir kısmıyla Eljif Elmas’ı transfer edebilir.