Eljif Elmas ve Arkadaşları Dağıldı

Bu sezon UEFA Avrupa Ligi’nde başarılı bir performans sergilemek isteyen Eljif Elmas’ın takımı Napoli’nin macerası erken son buldu. Son 32 Turu’nda Barcelona ile eşleşen İtalyan temsilcisi, bir hayli zorlandığı ilk maçtan 1-1 avantajlı sonuçla İtalya’ya dönmüştü ancak 24 Şubat’ta oynanan maçta Barcelona karşısında direnemedi. Baştan sona Barcelona üstünlüğüyle geçen maçta Katalanlar sahadan 4-2 ve eşleşmeden 5-3 galip ayrılan taraf olarak adlarını bir üst tura yazdırdılar.

Erken Final

Artık eski gücünde olmamasına rağmen Barcelona çok güçlü bir ekip ve bu durum onlarla özellikle Avrupa’da karşılaşacak takımlar adına oldukça zor bir durum.

İtalyan temsilcisi Napoli’de forma giyen Eljif Elmas ve arkadaşları bu durumu en yakından gören oyuncu grubu oldular. UEFA Avrupa Ligi Son 32 Turu’nda Barcelona ile eşleşen Napoli, turnuvaya bu ayakta veda etmekten kurtulamadı.

Hatırlanacağı üzere 17 Şubat 2022 tarihinde İspanya’da oynanan ilk maçta Napoli sahadan 1-1’lik beraberlikle ayrılmıştı. Ancak o maçta da Barcelona çok daha üstün bir taraftı ve Katalan temsilcisi son vuruşlarda daha becerikli olabilse maçın Barcelona lehine bitmesi işten bile değildi.

24 Şubat 2022 tarihinde eşleşmenin ikinci ayağı İtalya’da oynandı ve Barcelona ilk maçta yapamadıklarını ikinci maçta yapmayı başardı. Maçın başından sonuna kadar Napoli’ye karşı yapmak istediklerinin tamamını sahaya yansıtan Barcelona, sahadan 4-2 galip ayrılmayı başardı.

Bu sonuçla birlikte toplamda 5-3 ile rakibini geçen Barcelona adını bir üst tura yazdıran taraf oldu. Eljif Elmas ve arkadaşları için ise Avrupa macerası erken son buldu. Bir başka deyişle iki takım arasında oynanan erken finalden Napoli mağlup ayrıldı.

Geriye Kalan

Napoli adına çok şaşalı başlayan bir sezonun ortasına doğru gelindiği bugünlerde işlerin en iyi noktada olmadığını söylemek yanlış olmaz.

İtalyan temsilcisi, İtalya Kupası’nda Fiorentina’ya uzatmalar sonucunda mağlup olmuş ve o organizasyona Son 16 Turu’nda veda etmişti. UEFA Avrupa Ligi’nde de başarılı olamayan Napoli, Barcelona karşısında istediği oyunu bir türlü sahaya yansıtamadı.

Spaletti’nin ideal 11’iyle çıktığı ve Eljif Elmas’a da sağ kanatta görev verdiği maçta Barcelona’nın efsanevi döneminden alışkın olunan bir oyun oynamadığını dile getirmek gerekir. Bordo Mavili ekip, geçiş hücumları üzerinden çok etkili oldu ve 2 golü bu sayede buldu.

İtalya’da oynanan maçta 13 dakikada kalesinde 2 gol gören Napoli kaptanı Lorenzo İnsigne’nin penaltıdan bulduğu golle biraz daha ümitlendi. Ancak Pique’nin ilk yarının son dakikasında gelen golü İtalyan temsilcisinin tüm planlarını alt üst etti.

Bu maçtan sonra Eljif Elmas ve arkadaşları adına artık sadece İtalya Serie A’da başarılı olabilme şansı kaldı. Mavi Beyazlı ekip başa baş giden zirve yarışında bir maç eksiği bulunan Inter ile birlikte lider Milan’ın 2 puan gerisinde yer alıyor.