Eljif Elmas Son Haftalar Değerlendirmesi

Eljif Elmas çıkmış olduğu maçların 9 tanesinde yalnızca 2 defa ilk 11’de yer almıştır. 1 kez de kadroda bulunmuş fakat oynamamıştır. Çıkmış olduğu bu karşılaşmalarda yalnızca 1 gol kaydetmiştir. Bu sezon içerisinde genel anlamda sergilemiş olduğu performansta düşüş yaşamaktadır. Çıkmış olduğu son 5 maç ve Eljif Elmas ile ilgili bilgiler de aşağıda verilmiştir:

Lazio – Napoli / 1- 2

Napoli- Spezia Calcio / 1- 0

Milan- Napoli / 1- 2

Napoli- Torino / 3- 1

Cremonese- Napoli / 1- 4

Eljif Elmas; Lazio maçına 68. dakikada girmiş ve 22 dakika sahada kalmış, Spezia Calsio maçından 75. dakikada çıkmış ve 71. dakikada sarı kart görmüş, Milan maçına 87. dakikada girerek 3 dakika kalmış, Torino maçına 80. dakikada girmiş ve 10 dakika kalmış, son olarak Cremonese maçı için kadroda yer almış fakat oynamamıştır. Bologna ile gerçekleşecek mücadelede ise ne yönde bir oyun sergileyeceği pek öngörülememektedir.

Yukarıda verilen bilgilere baktığımızda ise Eljif Elmas’ın bu sezon kesin anlamda formda olmadığını söylemek mümkün oluyor.

Eljif Elmas

Eljif Elmas Kimdir?

Eljif Elmas, Serie A takımlarından olan Napoli’de forma giyen bir futbolcudur. Boyu ise 1.82 metredir. Oyununu sergilemiş olduğu mevki ise orta sahadır. Eljif Elmas, 24 Eylül 1999 tarihinde doğmuştur ve 2022 yılı itibari ile de 23 yaşındadır. Makedonya’nın Üsküp şehrinde dünyaya gelen Eljif Elmas, Türk asıllıdır.

Altyapı kariyerini Rabotnicki’de tamamladıktan sonra profesyonel anlamda futbola adım atmıştır. Eljif Elmas, profesyonel anlamda ilk önce Rabotnicki’de oyununu sergilemeye başlamıştır. Genç yaşta olmasına karşın Elijf Elmas, başarılı bir futbol kariyeri devam ettirmektedir. Eljif Elmas’ın oynamış olduğu takımlar:

Bunların yanı sıra genç oyuncu milli takım kariyerinde; Makedonya U-17, 2015 senesi Makedonya U-18, 2015-2018 senesi Makedonya U-19, Makedonya U-20, 2016 senesi Makedonya U-21, 2017 Kuzey Makedonya milli takımlarında da başarılı bir şekilde forma terletmiştir. Fatih Terim, Eljif Elmas’ı Türkiye milli futbol takımına almayı hedeflemiştir ancak Türk tanımına uymadığı dolayısı ile bu hedefini gerçekleştirememiştir. Kendisi Kuzey Makedonya milli takımında oyununu göstermektedir.

Mevki ve Özellikleri

Sağ ayağı konusunda oldukça hakim olan Eljif Elmas, Makedonya’nın 21 yaş altındaki takımlarında forma giymiştir ve son olarak da Makedonya A Milli Takımı’na kadar yükselmiştir. Başarılı futbolcu, ihtiyaç duyulduğu zamanlarda forma giymiş olduğu takımlarda kanat ve merkez orta saha mevkinde de mücadele edebilme özelliğine sahip olmaktadır. Bu özellikleri ile de pek çok takımın aramış olduğu oyuncu özelliklerini taşımakta ve kendisini daha da geliştirerek ileriye taşımak için yoğun bir şekilde çalışmalarına da devam etmektedir. Amatör futbolcularında yeri geldiğinde örnek aldıkları futbolculardan biridir. Fakat bu sezon içerisinde henüz başarısını açık bir şekilde ortaya koyamamıştır.