Elif (Eljif) Elmas Son Dönem Performans Değerlendirmesi

Elif Elmas Kuzey Makedonyalı milli takım futbol oyuncusu Serie A içinde yer alan Napoli futbol takımında forma giyerek performansını sergiliyor. Elmas’ın sadece futbol kariyerindeki başarı değil sosyal hayatındaki olaylar da gündemden düşmesine engel oluyor. İtalyan takımda başarılı bir performans sergileyerek bu sezon başlangıcını da kaliteli bir şekilde başlatan Elmas Avrupa’da üstün bir performans sergiliyor. Son olarak Liverpool futbol takımına yönelik galibiyet kazanmış olmasının üzerine iki farklı zamanda oynanan Ajax milli takım maçlarında 10 farklı gole tanıklık etmiştir.

Devler Ligi’nde gücünü gösteren Napoli takımı ile özdeşleşen Elif Elmas başarıları ile de göz doldurmaya devam ediyor. Ekim ayının başında İtalya Serie A 8.haftasında iken Napoli ile Torino arasında karşılaşma yapıldı. Yapılan karşılaşmada üstün performansı ile dikkat çeken ve 80.dakikada oyuna dahil olan Eljif Elmas takımın 3-1 kazanmasını etkiledi. Alınan bu başarının ardından Napoli Lig sıralamasında 20 puana ulaşmış oldu. Fenerbahçe futbol kulübüne henüz 17 yaşındayken transfer olan Elif Elmas Türkiye Kupasında iki farklı maçta oynama şansını yakaladı.

Her An Gündemde Kalmayı Başarıyor!

Elif Elmas Fenerbahçe futbol kulübü ile yaklaşık 3 yıl önce yollarını ayırmıştı. Geçtiğimiz yıl ise ilk kez Napoli futbol kulübü ile yeni bir başlangıç yaptı. Fakat sezon başından beri performansındaki düşüklükte dikkatten kaçmıyor. Bunun yanı sıra sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar ile daha çok gündeme gelmeye başladı. Şu anda bonservis değeri 24 milyon Euro’yu bulan ünlü futbolcu henüz 23 yaşında olmasına rağmen takdir edilen bir performansa bulunuyordu.

Ancak sosyal hayatındaki yaptığı paylaşımlar futbol takımlarının da tepkisini çekmesine neden olmuştu. Elmas’ın yaptığı paylaşımda yedek kulübesindeyken bir fotoğrafı dikkat çekti. Ardından bu fotoğrafın hemen altına ilk aşkım yedek kulübesi yorumunu yazması gözlerden kaçmadı. Oyun içerisinde yedekte kalmasını daha çok ironik bir bakış açısı ile yansıtan futbolcunun paylaşımı Napoli futbol takımının da tepkisine yol açmıştır.

Avrupa Kariyerinde de Emin Adımlarla İlerliyor!

Geçtiğimiz sezonun popüler ismi olan Elif Elmas 39 farklı maçta 12 gol atarak başarısını sergileyebilmişti. Öte yandan 2019 yılında Fenerbahçe’de bulunan Elmas 23 yaşında olmasına rağmen 16.2 milyon Euroluk bonservis bedeli ile transfer edilmişti. Yapılan bu transfer sonrasında en yüksek transfer ile satışı gerçekleşen oyuncular arasında 3. sırada yerini aldı. Yapılan sözleşme kapsamında futbolcu farklı bir takıma transferi gerçekleştirildiği anda sözleşmede yer alan 1.5 milyon Euro’yu takıma kazandırmış olacak. Türk lirası ile bu rakam 27.5 milyon TL’ye denk geliyor.

Elif Elmas’ın Türkiye’de 17 yaşından beri sergilemiş olduğu oyunculuğu arasında en çok akıllara kazınan sahne ise 2019 yılında Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan derbi oldu. Müsabakanın 71. dakikasında Elif Elmas sayesinde atılan gol ile beraberlik yakalandı ve maç bu şekilde sona erdi. Popüler isim Avrupa kariyerindeki ilk başarısını ise 2018 yılında elde edebildi. UEFA Avrupa Ligi’ne çıkma şansı yakaladı.