Eljif Elmas Milano Ekibine Gidecek Mi

Orta sahaya takviye yapmak isteyen Milano ekibi Milan’ın teknik direktörü Stefano Pioli’nin önündeki ilk adayın Belçika’dan olduğu söyleniyor. Belçika’da Jupiler Pro League’nin önemli takımlarından Club Brugge forması giyen 21 yaşındaki genç orta saha oyuncusu Charles De Ketelaere’nin orta saha için transfer listesinin en başında gelen isim olduğu Milan’a yakın muhabirler tarafından dile getiriliyor.

21 yaşındaki orta saha oyuncusu geçtiğimiz sezon Club Brugge forması ile 33 Jupiler Pro League, 6 UEFA Şampiyonlar Ligi, 6 JPL Play Off, 3 Beker Van Belgie ve 1 kez de Belçika Süper Kupası maçı olmak üzere toplamda 49 maça çıktı. Bu 49 maçta toplamda 4138 dakika süre alan Charles De Ketelaere, 18 kez fileleri havalandırırken 10 kez de asist katkısı verdi. Club Brugge altyapısında yetişen Belçikalı futbolcu orta sahanın her bölgesinde görev alabiliyor. Charles De Ketelaere’nin bunu yapabilmesini sağlayan en önemli özelliği 1,92 m boyunda olması.

Belçika’da liglerin bu hafta sonu başlaması ile birlikte Milano’da Charles De Ketelaere belirsizliği arttı ve orta sahaya muhakkak bir takviye yapmak isteyen İtalya’nın son şampiyonunda bu noktada ön plana rakiplerinden biri olan Napoli forması giyen Eljif Elmas oldu.

Eljif Elmas Milan’a Transfer Olacak Mı?

22 yaşındaki Kuzey Makedonyalı orta saha oyuncusunu ise Charles De Ketelaere’nin önüne geçiren şey ise savunmaya daha çok yardım eden bir oyuncu olması. Belçika’lı De Ketelaere’nin skorerliği tabiki Eljif Elmas’ta yok fakat belçikalı oyuncunun Eljif elması öne geçiren özelliği ise savunma becerilerinin daha yüksek olması ve yıllardır bulunduğu İtalya Serie A temposuna uyum sağlayıp ayak uydurmuş olması. Charles De Ketelaere için ise bu durum soru işareti.

Bu transferi daha kolay hale getiren bir diğer durum ise Napoli teknik direktörü Luciano Spalleti’nin Eljif Elmas’a fazla forma süresi vermemesi. İtalyan teknik adam orta sahada daha çok Fabian Ruiz ve Piotr Zielinski ikilisine şans veriyor bu da Eljif Elmas’ı rotasyon oyuncusu konumuna düşürüyor ve daha az forma şansı bulması demek oluyor. Eljif Elmas ise henüz 22 yaşında olduğu için daha çok forma şansı bulabileceği 3. Ya da 4. Tercih olmadığı bir takıma transfer olmak istiyor.

Eljif Elmas geçtiğimiz sezon Napoli’de 37 Serie A, 8 UEFA Avrupa Ligi ve 1 İtalya kupası maçı olmak üzere toplamda 46 maçta forma giydi. Bu 46 maçlık periyotta 2338 dakika forma şansı bulan Eljif Elmas 7 kez fileleri havalandırırken 6 kez de asist yapmayı başardı.

Eljif Elmas Milan’a Transfer Olursa Fenerbahçe’de Kazanacak

Eljif Elmas’ın Fenerbahçe’den Napoli’ye transfer olduğu dönemde sözleşmesine başka bir takıma transfer olduğu takdirde Fenerbahçe’ye azami olarak 1,5 milyon € ek ödeme yapacağına dair bir madde eklenmişti. Eljif Elmas Milan’ın yolunu tutarsa bu para Fenerbahçe’nin kasasına geirebilir. Milan’ın Eljif Elmas için 35 milyon €’yu gözden çıkardığı düşünülüyor.