Eljif Elmas Milan’a Transfer Olmaya Hazırlanıyor

Fenerbahçe; 2022 – 2023 sezonunda şampiyon olmak adına transfer döneminde elinden geleni yapıyor. Sarı lacivertli takım; Lincoln Henrique, Bruma, Emre Mor, Joshua King, Tiago Çukur, Willian Arao gibi isimlere imza attırdı. Bunun yanı sıra, Joao Pedro transferinde de sona gelindiği söyleniyor. 

Fenerbahçe; transfer yapabilmek adına kaynak bulmak zorunda! Bu noktada, geçmiş yıllarda kulüpte forma giyen ve farklı bir takıma transfer olan isimlerden gelecek ek paralara ihtiyaç duyuluyor. O isimlerden birisi de tahmin edebileceğiniz gibi Eljif Elmas! 23 yaşındaki oyuncu ile İtalya’nın dev kulübü Milan ilgileniyor. 

Milan Eljif Elmas İçin Napoli’ye 35 Milyon Euro Teklif Etti

Milan; İtalya’nın en popüler takımlarından birisi! İtalyan kulübü; uzun yıllardan bu yana devam eden Juventus hegemonyasına son vererek 2021 – 2022 sezonunu şampiyon olarak tamamladı. Milan; önümüzdeki sezon hem Şampiyonlar Ligi’nde hem de ligde güzel işler yapmak istiyor. Bu yüzden, kadrosunu Serie A’dan tanıdığı isimlerle takviye etmeyi hedefliyor. Eljif Elmas da Milan’ın transfer listesinde bulunuyor. 

Milan; geçtiğimiz yazdan bu yana Eljif Elmas’ı kadrosuna katmak istiyordu. Ancak, Napoli’nin oyuncuyu satmaya niyeti yoktu. Kırmızı siyahlı kulüp; Napoli’nin bu direncini kırdı. Oyuncu için kulübüne 35 milyon Euro tutarında bir teklif yapıldı. Napoli’nin söz konusu teklife nasıl bir cevap vereceğini herkes çok merak ediyor. 

Fenerbahçe Sonraki Satıştan Pay Alabilir

Fenerbahçe; Eljif Elmas’ı 2019 yılının Temmuz ayında Napoli’ye 16 milyon 200 bin Euro karşılığında satmıştı. Söz konusu transfer bedelinin yanı sıra sonraki satıştan pay maddesi de bulunuyordu. Eljif Elmas; farklı bir takıma satıldığı takdirde Fenerbahçe’ye en çok 1.5 milyon Euro bonus ödemesi yapılacak. 

Sarı lacivertli kulüp; Eljif Elmas transferinin bir an önce resmiyet kazanmasını bekliyor. Oradan gelecek 1.5 milyon Euro da güncel transfer çalışmalarında kullanılabilir. 

Eljif Elmas Napoli’de Beklentileri Karşıladı

Eljif Elmas; daha önce de ifade ettiğimiz gibi 2019 – 2020 sezonunun başında Napoli tarafından transfer edildi. 1999 doğumlu oyuncu; ilk sezonunda 26’sı lig, beşi Şampiyonlar Ligi ve beşi de İtalya Kupası’nda olmak üzere toplam 36 maçta görev yaptı. Söz konusu maçlarda sahada bin 499 dakika kaldı. Aldığı sürelerin azlığından da anlaşılacağı üzere birçok maçta oyuna sonradan girdi. 2019 – 2020 sezonunu yalnızca bir gol ve bir asist ile tamamladı. 

2020 – 2021 sezonu; Eljif Elmas için pek iyi geçmedi. 44 maçta yalnızca bin 270 dakika süre alabilen oyuncunun Napoli’deki geleceği tartışılıyordu. Oyuncu; söz konusu sezonda üç gol atıp bir asist yapabildi. 2021 – 2022 sezonunda 46 maçta 2 bin 338 dakika süre alan Eljif Elmas; sezonu yedi gol ve altı asist ile tamamladı. Fark yaratan performansı ile birçok kulübün transfer listesine girdi.