Elif Elmas’ın Kariyer Planlaması

Elif Elmas 1993 Kuzey Makedonya doğumlu milli futbolcudur. Orta saha mevkiinde Seri A ekipleri arasında yer alarak Napoli futbol kulübünde performansını sunmaktadır. Oyunculuk kariyerinde profesyonel spor başlangıcı 2015 yılında FK Rabotniçki futbol kulübü ile başlamış olup 2017 yılında Fenerbahçe’ye transfer olmuştur. Son olarak Temmuz 2019 tarihinde Napoli futbol kulübüne transferi gerçekleşmiştir. Günümüzde de yine bu takımda forma giymeye devam etmektedir.

Henüz 23 yaşında olmasına rağmen göz dolduran performansı hem Türk futbol kulüpleri hem de Avrupa’daki futbol kulüplerinden ilgi görüyor. Fenerbahçe‘de futbol kariyeri bulunması da bu ilgiyi arttırıyor. Elif Elmas’ın sezon başlangıcından itibaren ortaya koyduğu performans herkesin gündeminde yer alıyor. Yaşına rağmen tecrübesi saha içerisindeki kişisel başarısı ön plana çıkıyor.

İtalyan Basınında Elif Elmas

İtalyan basınında sürekli olarak haber olan Elmas özellikle Avrupa devleri arasında yer alan Milan ve İnter’in göz hapsinde yer alıyor. Yaz transfer döneminde yüksek bir ücretle Elif Elmas’a transfer teklifinde bulunmak istedikleri de biliniyor. Başarılı futbolcu geçtiğimiz sezonu orta saha oyuncusu pozisyonunda 7 gol ve 6 farklı asist ile tamamlamıştı. Napoli futbol kulübüne Fenerbahçe’den yaklaşık 16 milyon Euro karşılığında transferi gerçekleşmişti.

Makedon asıllı orta saha oyuncusu Elif Elmas Napoli futbol kulübünde giydiği forma ile 46 farklı maçta performansını sergiledi. Süper Lig’in henüz 9. haftasında gerçekleşen müsabakada 4-1’lik galibiyetin kazanılmasında da rol aldı.

Özellikle saha içerisinde ortaya koyduğu özgüvenli tavırlar transfer sürecinde joker eleman olarak taleplerin artmasını da destekliyor. Henüz 22 yaşındayken 2019’un yaz ayında gerçekleşen Fenerbahçe transferinde 10 farklı gole imza atan oyuncu 8 asist yapma fırsatı bulmuştu. Napoli‘de geçirdiği sezonda 46 farklı maça katılarak henüz 22 yaşlarının başlangıcındayken 2388 dakika sahada kalıp kusursuz bir performans sunabilmesiydi. Milli takım kariyeri 2015 ve 2017 yılları arasında Kuzey Makedonya’da 65 farklı maça katılarak gerçekleşmiştir. Yaptığı bu maçlardan toplamda 12 farklı golü bulunuyor.

Elif Elmas’ın Kariyeri

Oyuncunun profesyonel kariyerinde 181 farklı maçta 18 golü bulunuyor. Yeni sezon başlangıcında estirdiği hava tüm direktörlerinde gündeminde yalnızca sunduğu performanslarla da değil sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla da ön plana çıkıyor.

Elif Elmas’ın ilk kez 2019 yılında kariyerinde büyük bir sıçrama görüldü. Fenerbahçe’de performansını sunarken Napoli’ye transfer oldu. Ardından geçen 3 yılda var olan performansını ikiye katladı ve aranan isimler arasında yerini aldı. Son dönemlerde ise daha çok yedek kulübesinde geçirdiği vakitler özellikle Ekim ayının başlangıcı itibarı ile dikkatleri çekmişti.

Her ne kadar yedekten maça giriyor olsa da teknik direktörünün de övdüğü ve golleri ile takımda parladığını ifade ettiği o sözlerle aslında var olan kıymeti de ortaya çıkıyor. Avrupa’da Milan ve benzeri farklı popüler futbol kulüplerinin de gündeminde yer alan isimler arasında bulunuyor. Herhangi bir şekilde bir transfer yaşanırsa oyuncu Fenerbahçe futbol kulübüne 1.5 milyon Euro kazanç sağlatacak.