Elif Elmas

Elif Elmas sanatın en güzel temsilci ülkelerinden ve Balkanların incisi olarak bilinen Makedonya’nın senenin en genç futbolcusu seçilmiştir. Ülkemizde ve tüm dünyadaki spor kulüplerinin de dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştır. Bu dünya çapında ses getiren futbolcunun başarısı nereli olduğu, yaşının kaç olduğu gibi sorular da pek çok kişi tarafından merak edilmektedir.  

Elif Elmas Kimdir?

Makedonya’nın Üsküp şehrinde dünyaya gelen Elif Elmas bu senenin en genç futbol yıldızı seçilmiştir. Daha bu yaşından itibaren pek çok başarıya imza attığı için de gelecekte çok iyi bir futbolcu olacağının sinyallerini de vermeye başlamıştır. Elif Elmas Makedonya kulübü olan Rabotnicki takımında futbol kariyerine başlamıştır. 2015 senesinde ise A takıma hızlı bir şekilde yükselerek profesyonel formasını giyerek hem ülkesine hem de ailesine bu gururu yaşatmıştır.

Elif Elmas Kaç Yaşında?

Elif elmas kaç yaşında sorusu da başarılarından dolayı pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Makedonyalı yıldız olan Elif Elmas 27 Eylül 1999 tarihinde doğmuştur. 2020 senesi itibari ile 21 yaşını doldurmuş olan genç yıldız şu an kariyerine odaklanmış bir şekilde ve disiplinlice çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 21 yaşındaki bu yetenekli oyuncunun fiziksel özelliklerine bakıldığı zaman 75 kg ağırlığında ve 1.82 boyunda olduğu görülmektedir.

Maçları keyifli ve heyecan verici bir şekilde izlenen oyuncular arasında yer almaktadır. Son dönemlerde Elif Elmas’ın fanları da oldukça artmıştır. Genç futbolcunun geçmiş karine bakıldığı zaman takımlarda giydiği formaları göze çarpmaktadır. 2015- 2017 senesinde A takımına yükseldiği için tüm dünyanın gözünü üzerine çekmeyi başarmıştır. Transfer sezonlarında ise pek çok futbol kulübü tarafından yakın takibe alınan isimlerinden biridir.

Elif Elmas on numara mevkisinde oynayan başarılı bir futbolcudur. Yeri geldiği zaman başka mevkilerde de oynayabilmektedir. Bu da futbol kulüplerinin en çok aradığı özelliklerden biridir. Bu nedenle dünya çapında pek çok futbol kulübünden de kendisine teklif gelmektedir. Elif Elmas’ın transferinde oldukça yüksek meblağlar olduğu görülmektedir.

Elif Elmas’ın Türkiye Kariyeri

Elif Elmas’ın Türkiye kariyeri de son dönemlerde pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Ülkemizde en büyük taraftar kitlesine sahip olan Fenerbahçe Elif Elmas ile 2017 senesinde transfer görüşmeleri yapmıştır. Bu transfer görüşmeleri sonucunda 2017 senesinde Fenerbahçe’nin kadrosuna katılmıştır. Fenerbahçe tarafları ise bu transferi oldukça büyük bir sevinçle karşılamıştır. Genç yıldız oyuncu 14 Nisan 2019 senesinde Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nda Galatasaray ile yapılan efsane maçın sonlarına doğru golüne atmış ve türbinleri sevindirmiştir.

Elif Elmas 23 Temmuz 2019 senesinde ise yüksek bir bonservis karşılığında 5 senelik bir sözleşme imzalamıştır. Elif Elmas 2019 senesinden itibaren Napoli’de oynamaya başlamıştır. 5 senelik sözleşmesi nedeniyle 2025 tarihine kadar da burada oynama devam edecektir.