Elif Elmas İnter ya da Milan’a Gidecek

Fenerbahçe’den genç yaşında yüksek bir bonservisle İtalya’nın Napoli takımına transfer olan Elif Elmas şimdi hem Milan hem de Inter tarafından isteniyor.

22 yaşındaki Makedon yıldız kendisi adına çok verimli bir sezonu geride bıraktı. Napoli formasıyla Seri A’da 37 maça çıkan Elif Elmas 3 gole imza atarken takım arkadaşlarına da 5 golün pasını verdi. Avrupa Ligi’nde ise 8 maç Napoli forması terleten Elif Elmas 4 gol atıp 1 de asist yaparak sezon boyunca toplamda 7 gol 6 asist ile oynamış oldu.

Elif Elmas 2

Elmas Gibi Değerlendi

Fenerbahçe’den Napoli’ye 16 milyon euro bedelle transfer olan Elmas, buradaki performansı ile değerini katladı. Inter ya da Milan’dan herhangi biri eğer Elif Elmas’ı kadrosuna katmak istiyorsa 30 milyona euroya yakın bir parayı gözden çıkarmak zorunda. Henüz 22 yaşında olan Elif Elmas’ın ileride çok daha değerleneceğini düşünen Napoli, oyuncuyu kesinlikle düşük bir ücretle bırakmaya yanaşmıyor. Astronomik bir teklif gelmesi halinde transfere izin vereceği öğrenilen Napoli 30 milyon euro altındaki tekliflere karşılık masaya oturmama kararı almış durumda. Bu gelişmeler sonrasında onu hala takip eden Fenerbahçeli futbolseverler ise oyuncunun soyadına gönderme yaparak Elif Elmas’ın her geçen yıl elmas gibi daha değerli bir hale geldiğini söylüyorlar.

Aslında bu yorumların bir nedeni var. Elif Elmas Fenerbahçe’den Türkiye standartlarında astronomik sayılabilecek bir ücret karşılığında Napoli’ye transfer olurken rakip takım taraftarları bu transferde konuşulan rakamların abartı olduğuna ilişkin yorumlar yapmışlardı. O dönem Fenerbahçe’nin başı finansal fair play ile beladayken Elif Elmas transferi Fenerbahçe kulübü için adeta can simidi olmuştu.

Transfere ilişkin rakip takım taraftarlarının ithamlarına karşılık Fenerbahçe taraftarı da Elif Elmas’ın neden o kadar değerli olduğunu anlatmıştı. Hatta kimileri Elif Elmas için alınan transfer bedelinin az bile olduğunu düşünüyordu. Bugün gelinen noktada zaman Fenerbahçe taraftarını haklı çıkardı. Elif Elmas, 2 sene içerisinde kendisi için verilen bonservis bedelini ikiye katlamış durumda ve dahası halihazırda Napoli gibi bir Avrupa takımının formasını giymekte olan Elmas için İtalya’nın iki ezeli kulübü kıyasıya bir mücadele içerisinde.

Elif Elmas 11

Şampiyonluk Yarışından sonra Elif Elmas Yarışı

Milan ve Inter geride kalan 2021 22 futbol sezonunda Seri A şampiyonluğu için amansız bir rekabete girişmişti ve şampiyonun kim olacağı son hafta belli olmuştu. Milan, ezeli rakibi Inter’in sadece 2 puan önünde ipi göğüslerken 11 yıl sonra yeniden Seri A şampiyonu olmayı başarmıştı. Milan’ın şampiyon olduğu sezonun başında Milan’dan Inter’e transfer olan Türk oyuncu Hakan Çalhanoğlu Inter ile şampiyonluk yaşamak istediğini bu sebeple bu tercihi yaptığını söylemişti. Sezon sonunda Milan şampiyon olduğundan ismi en çok konuşulan oyunculardan biri de şüphesiz Hakan Çalhanoğlu oldu. Bakalım Elif Elmas doğru tercihi mi yapacak yoksa önümüzdeki sene de tıpkı bu seneki Hakan Çalhanoğlu gibi İtalya’da Elif Elmas mı konuşulacak…