Trabzonspor’un Sürpriz Transferi

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Kahramanmaraş depremi sonrası doğrultusunda ligden çekilen Gaziantep FK, Atakaş Hatayspor, Yeni Malatyaspor gibi takımların oyuncularıyla sezon sonuna kadar anlaşma yapmaya karar veren Süper Lig takımları sezonun geri kalanında bu yaşanılan dezavantajı avantaja çevirmeye kararlılar. Bu doğrultuda Trabzonspor, Atakaş Hatayspor’un golcü forvet oyuncusu Ayoub El Kaabi için anlaşmaya gitmeye karar verdiler.

Ayoub El Kaabi

Ayoub El Kaabi, Faslı bir forvet oyuncusudur. Fas milli takımında da oynayan genç forvet, 2012- 2017 yılları arasında RAC takımında oynamış, 18 maça çıkarak 25 gole adını yazdırmayı başarmıştı. 2017- 2018 sezonunda ise RS Berkane takımına transfer olan Ayoub El Kaabi, 38 maçta sahaya çıkarak 22 golü ağlarla buluşturdu. 2018- 2020 yılları arasında Hebei China Fortune takımında forma giyen Ayoub El Kaabi, 28 maça çıkarak 9 gol atmıştır. Hebei China Fortune takımı Ayoub El Kaabi’nin futbol kariyerinde bulunduğu takımlar içinde en az gol attığı iki takımdan biridir.

2019 yılında kiralık olarak gittiği Wydad AC takımında ise 15 maça çıkmış ve 9 gol atmıştır. 2020- 2021 sezonunda kiralık olarak gittiği Wydad AC takımına transfer olmuştur. Transfer olduktan sonra toplam 40 maça çıkarak 24 gole adını yazdıran Ayoub El Kaabi, Wydad AC takımında oynadığı maç sayısı olarak ve attığı gol alarak futbol kariyerinde en çok gol attığı takım ve en çok maçta formasını giydiği takım olarak eklenmiştir.

2021 yılında Türkiye’ye gelen Ayoub El Kaabi, Atakaş Hatayspor’a transfer olmuş ve halen bu takımda forvet oyuncusudur. Atakaş Hatayspor’da toplam 47 maça çıkan Ayoub El Kaabi, 23 gole de adını yazdırmıştır.

Ayrıca Fas milli takımında da toplamda 31 maça çıkmış ve 19 gole adını yazdırmıştır. Neredeyse vurduğunun gol olduğu Ayoub El Kaabi, bordo mavililerin göz kontağında bulunuyor.

Transfer Süreci

Bordo mavililerin ilgisini çeken Ayoub El Kaabi, forvet ve kanat mevkisinde oynayabilme yeteneği bordo mavililerin eksikliklerini giderebilir gibi duruyor. Eğer Ayoub El Kaabi, Trabzonspor’un teklifini kabul ederse kalan sezonda bordo- mavi forma ile sahaya çıkacak. Böylelikle Süper Lig’den ayrılan Atakaş Hatayspor’un değerli golcüsü de formundan düşmemiş olacak. Gözler transfer duyurusuna çevrilmişken Trabzonspor’un teklifi Ayoub El Kaabi’nin kabul etmesi için yeterli olacak mı hep birlikte göreceğiz.

Ayoub El Kaabi, bordo mavililerin teklifini kabul etmesi durumunda bu sezon sonuna kadar tüm masraflarını bordo mavililer karşılayacak. Böylelikle Atakaş Hatayspor’da maddi açıdan biraz da olsa rahatlama yaşayacak. Arka kulislerde konuşulana göre Ayoub El Kaabi’nin bordo mavililerin teklifini kabul edeceği ve geri kalan sezonda Trabzonsporlular ile birlikte sahaya çıkacağı da söyleniyor. Bu hafta netleşmesi beklenen transferin Trabzonspor yönetimi tarafından duyurulmasını bekliyoruz.