Napoli’nin Yerinde Israrı

Bu sezon Serie A’da şampiyonluk mücadelesi veren Eljif Elmas’ın takımı Napoli, ligin son düzlüğünde aldığı başarısız sonuçlarla birlikte yarıştan kopma noktasına geldi ve bu durum büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Bununla birlikte gelecek sezon bu hataları tekrarlamamak isteyen ve daha güçlü bir kadroyla mücadele etmeyi hedefleyen İtalyan temsilcisinde kadro planlamaları da yapılıyor. Başarılı savunmacısı Koulibaly’i Barcelona’ya gönderen Mavi Beyazlı takım, savunma hattını Fenerbahçe’den Kim Min-Jae’yi transfer ederek güçlendirmek istiyordu. Koreli yıldızın ilk maçında gol atması bazı şeylerin ne kadar

Üzüntü ve Gözyaşı

Bu sezon Serie A’da şampiyonluk yarışı veren takımlar arasına adını daha en başta yazdıran Napoli bu bağlamda sezonun sonunda iyi bir performans sergileyemedi.

Mavi Beyazlı takım ligin son düzlüğünde üst üste puan kayıpları yaşamaktan kurtulamadı ve bu durum Eljif Elmas’ın takımını yarıştan kopma noktasına getirdi. Bu başarısızlıkla alakalı olarak hem İtalyan basınında hem de camianın kendi içerisinde sorgulamalar son sürat devam ederken takım gelecek sezona ciddi bir yapılanmayla girecek gibi görünüyor.

Dries Mertens’in sözleşmesinin sona erecek olması, Eljif Elmas’ın takım içerisindeki belirsizliği ve Victor Osimhen’in de Avrupa’nın daha büyük kulüpleri tarafından çok net bir şekilde talep görmüyor olması Mavi Beyazlı takımın gelecek sezona başka bir kadroyla girmesine neden olabilir.

Öte yandan takımda başarıyla görev yapan savunmacı Koulibaly’nin de durumu belirsiz. Başarılı savunmacının adı Barcelona ile çok sık anılıyor ve Katalan ekibinin oyuncuyu kadrosuna katması oldukça muhtemel görünüyor.

Ancak bu noktada başarılı savunmacının yerini dolduracak ismin kim olacağı tartışılıyor. Hem ulusal hem de uluslararası basında yer alan haberlere göre İtalyan temsilcisi bu bölgeyi Fenerbahçe’den Kim-Min Jae ile doldurmayı hedefliyor.

Güzel Referans

Bundan birkaç sezon önce Eljif Elmas için gözünü kırpmadan 16 milyon Euro ödeyen Napoli, Fenerbahçe’den transfer ettiği Kuzey Makedonyalı oyuncudan uzun zaman üstün bir verim aldı ve oyuncu kendi değerini katlamayı başardı.

Bununla birlikte her ne kadar son dönemlerde yetenekli oyuncuyla alakalı tartışmalar sürüyor olsa da Napoli Fenerbahçe’den oyuncu satın almak konusunda iyi bir referansa sahip. Öte yandan Elmas’ın transferi sürecinde iki takım arasında ilerleyen ilişkiler de düşünüldüğünde İtalyan temsilcisinin Kim-Min Jae’nin transferi konusunda gözü kara davranması oldukça muhtemel.

Bununla birlikte Fenerbahçe’nin Güney Koreli savunmacısıyla alakalı beklediği bonservis bedelinin 20-25 milyon Euro bandında olduğu biliniyor. Bu bağlamda İtalyan temsilcisi eğer bu rakamları çıkmayı düşünürse Sarı Lacivertli takımı da oldukça iyi bir gelir bekliyor olabilir.

Ancak Fenerbahçe oyuncunun 2022 yılının sonbahar aylarında düzenlenecek olan Dünya Kupası’nda boy göstermesini de bekleyebilir. Bu bağlamda Sarı Lacivertli yöneticilerin ve Başkan Ali Koç’un kafası karışacak gibi görünüyor.

Tüm bu süreçlerde Napoli’nin kesenin ağzını ne kadar açacağı da kuşkusuz bu transferin kaderini belirleyecektir.