Napoli’nin Hocasından Şarap Jesti

Bu sezon Serie A’da şampiyonluk yarışının en kuvvetli adaylarından biri olan Napoli, sezonun son düzlüğünde iyi işler çıkartamadı ve ligi 3’üncü sırada tamamladı. Yine de oldukça keyifli bir şekilde yola devam eden Mavi Beyazlı takımın teknik direktörü Luciano Spalletti ise Spezia ile oynanan maçtan sonra bir jeste imza attı. Başarılı teknik adam uzun süredir sahibi olduğu üzüm bağlarında üretilen Toscana şaraplarından belirli bir miktarını basın toplantısına gelen basın mensuplarına hediye etti.

Karizmatik Hareket

Bu sezon Serie A’da başarılı bir performans sergileyen Napoli, sezonun son düzlüğünde daha iyi performans sergilese iki Milano ekibinin arasından sıyrılıp şampiyonluğa da ulaşabilirdi ancak takımın 3’üncü olması da memnuniyetle karşılandı.

Bununla birlikte dönem dönem yaşanan düşüşlerde sorumlu gösterilen Napoli Teknik Direktörü Luciano Spalletti tarzı dolayısıyla tartışmalı bir teknik adam. Sert bir yapıya sahip olduğu bilinen başarılı teknik adam, oyuncularıyla ve basın mensuplarıyla yeri geldiği zaman sert tartışmalara girmekten hiç çekinmedi.

Ancak ligin son haftasında oynanan Spezia maçından sonra yaşananlar bilindik Spalletti görüntüsünden uzak bir teknik adamı gösterdi. Futboldan uzak kaldığı süreçte de uğraştığı bilinen üzüm bağlarından üretilen şarapları basın mensuplarına hediye eden Spalletti, bu sayede aradaki buzları eritmek adına karizmatik bir harekete imza attı.

Başarılı teknik adamın şarap konusunda oldukça iddialı olduğu ve uzun süredir de bağlarında vakit geçirdiği biliniyor.

Elmas’a Kızmıştı

Öte yandan Napoli’de forma giyen Eljif Elmas, Fenerbahçe tedrisatından geçip 16 milyon Euro gibi bir bonservis bedeliyle transfer olduğu için Türk futbolseverler tarafından yakından takip ediliyor. Bu sezonun başında İtalyan temsilcisinin en önemli isimlerinden biri olan Kuzey Makedon oyuncu, sezonun son dönemindeyse formaya hasret kalmıştı.

Oyuncunun Milli Takım kampında kendi ülkesinin basınına yaptığı açıklamalar Napoli yönetimini de kızdırırken, Luciano Spalletti de oyuncusuna kızdığını dile getirmişti. Bununla birlikte başkanın kızması belki bir yere kadar telafi edilebilir ancak teknik direktörün kızmış olması forma süresinin de otomatikman azalması anlamına geldi.

Sezonun son döneminde maçlara son dakikalarda giren hamle oyuncusu gibi bir algının içine düşen Eljif Elmas’ın önünde şu sıralar bir yol ayrımı görünüyor. 22 yaşındaki yetenekli oyuncu ya buradan ayrılarak başka bir kulübe transfer olmak isteyecek ya da takımdan ayrılacak isimlerden sonra yükselmesi muhtemel hiyerarşi içerisindeki yerini kontrol edecek.

Zira Victor Osimhen’in takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Kulübün efsanesi olan Lorenzo Insigne kulübe veda etti. Bu bağlamda Napoli adına hücum hattının şekillendirileceği bir dönem geliyor ve Eljif Elmas eğer iknada bir sorun yaşamazsa gelecek sezona yine ilk 11’deki yerinde başlayabilir.

Tüm bunlar yaz transfer döneminin hareketli günlerinde kendisini belli edecek olan gelişmeler ve Elmas adına bu yaz daha da hareketli geçecek.