Napoli Yıldızının Bonservisini Belirledi

Bu sezon Serie A’da şampiyonluk mücadelesi veen takımlardan biri olan Napoli, ligde oynadığı son maçlarda çok kötü bir performans sergiledi ve bu durum takımın yarıştan kopmasına neden oldu. Mavi Beyazlı takımda bu durumun ciddi bir hayal kırıklığının yaşanmasına neden olduğunu dile getirmekte fayda var. Bununla birlikte İtalyan temsilcisinin yıldızlarının hayal kırıklığının da etkisiyle birlikte kendileriyle ilgilenen takımlarla görüşmeye başlayacağı tahmin ediliyor. Basına yansıyan haberlere göre Arsenal tarafından ciddi bir biçimde istenen Victor Osimhen için Eljif Elmas’ın takımı en az 80 milyon Euro bekliyor.

Golcünün Hası

Bu sezon Serie A’da şampiyonluk mücadelesi veren takımlardan biri olan Napoli, bu mücadelenin son dönemlerinde çok ciddi sıkıntılar yaşadı ve üst üste puan kayıpları yaşayarak yarıştan koptu.

Mavi Beyazlı takımın bu kadar yaklaştığı şampiyonluğu bir kez daha kaybetme noktasına getirmesi camiada ciddi bir hayal kırıklığı yaratırken bu hayal kırıklığını yaşayan sadece taraftarlar da değiller. Bu sezon takımın şampiyon olabilmesi için ellerinden gelen her şeyi yapan yıldızların birçoğu bu performansları sayesinde başka takımların dikkatlerini de çektiler ve takımın yarıştan kopması bu ilginin karşılıklı hale gelmesine neden oldu.

Basında uzun bir süredir yer alan haberlere göre Vlahovic’i Juventus’a kaptıran Arsenal, kancayı Napoli’nin golcü oyuncusu Victor Osimhen’e taktı. Yıldız oyuncu son 2 sezondur gösterdiği golcülük performansıyla inanılmaz bir yükseliş yakalarken bu durumun İngiltere temsilcisinin gözünden kaçması daha sürpriz olurdu.

80 Milyon

Bu bağlamda takımdan ayrılacak yıldızlarıyla alakalı bonservis çalışmalarını yapmaya devam eden yöneticiler Osimhen’in de alt sınırını belirlediler.

Başarılı golcüye birçok takımın ilgi duymasını ve oyuncunun güncel formunu kâra çevirmeyi hedefleyen İtalyan temsilcisi, Victor Osimhen’in bonservisini en az 80 milyon Euro olarak belirledi. Bu bonservis bedeli primlerle veya başka bonuslarla da desteklenebilir ve Napoli başarılı golcüsünden çok ciddi bir gelir elde edebilir.

Takımın en büyük gol ümidi olan Osimhen’in de Arsenal ile flörtünün devam ettiğini belirtmekte fayda var. Elit seviyede golcülük yeteneklerine sahip olan Osimhen Topçulara gitmek konusunda istekli duruyor.

Bununla birlikte Napoli’de forma giyen bir diğer oyuncu Eljif Elmas’ın da sezon sonunda takımdan ayrılması bekleniyor. Kuzey Makedonyalı oyuncunun takımda yaşadığı problemler, son zamanlarda süre bulamıyor olması ve Inter ile Milan’ın oyuncuya ciddi bir ilgi duyuyor olması Eljif Elmas’ın takımdan ayrılma ihtimalini kuvvetlendiriyor.

Transfermarkt’tan referansla bakıldığında Elmas’ı kadrosuna katmak isteyen takımların en az 25 milyon Euro’yu gözden çıkarması gerekiyor. Ancak oyuncunun potansiyeli, Napoli’nin oyuncuya yaptığı yatırım ve diğer etmenler de düşünüldüğünde bu fiyat daha yukarıya da çıkabilir.

Tüm bunlarla birlikte Napoli’nin gelecek sezona dolu bir kasayla gireceğini ancak kadrosunda en önemli parçaların takımdan kopacağını dile getirmek yanlış olmaz.