Napoli Yarıştan Nasıl Koptu

Bu sezon Serie A’da oldukça dikkat çeken performanslar sergileyen Napoli, sezonun ilk devresinde futbola dair doğruları yerine ne kadar getirebildiyse ikinci devrede de o kadar yanlış yapmaya devam ediyor. Son haftalarda aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle şampiyonluk yarışında beyaz mendil sallama noktasına gelen Mavi Beyazlı takım, ligin 34’üncü haftasında konuk olduğu Empoli karşısında 2-0 öne geçmesine rağmen üstünlüğünü koruyamadı ve sahadan 3-2 mağlubiyetle ayrıldı. Bu sonuçla birlikte lider Milan’ın 7 puan gerisine düşen Eljif Elmas’ın takımı adına artık şampiyonluk yolunda neredeyse hiç ümit kalmadı.

Olacak İş Değil

Bu sezon Serie A’da şahane bir giriş yaparak şampiyonluk adaylarından biri olacağını hissettiren Napoli, sezonun ikinci devresinde gösterdiği performansla kendisine güvenenleri ve taraftarlarını hayal kırıklığına uğratmaya devam ediyor.

İtalyan temsilcisi son haftalarda üst üste aldığı başarısız sonuçlarla birlikte zaten Inter ve Milan’ın arkasında kalmış ve yarıştan kopma noktasına gelmişti. Bununla birlikte takımın Empoli karşısında oynayacağı müsabakadan rahat bir galibiyetle ayrılacağı ve tekrardan ümitlerini yeşerteceği düşünülüyordu.

Nitekim maçın 80’inci dakikasına 2-0 önde giren Napoli adına tüm taraftarlar bu maçın bittiğini ve 3 puanın haneye ekleneceğini düşündü. Ancak 80’de Liam Henderson ile farkı 1’e indiren Empoli, 83 ve 87’de golcü oyuncusu Andrea Pinamonti’nin attığı gollerle maçta bir anda 3-2 öne geçmiş oldu ve başka bir gol sesi çıkmayınca Empoli sahadan 3-2 galibiyetle ayrılan taraf oldu.

İnanılmaz bir şekilde maçtan mağlup ayrılan Luciano Spaletti’nin takımı bu sonuçla birlikte son 3 maçta toplamda 8 puan kaybetmiş oldu ve liderlik koltuğunda oturan Milan’ın tam 7 puan gerisine düştü.

İtalyan temsilcisi rakibini geçebilmek adına en az 2 maç üst üste kazanıp rakibinin de bu maçlardan mağlup ayrılmasını beklese bile arada 1 puan fark kalıyor. Bu durum da Mavi Beyazlı takım adına herhangi bir umudun kalmamasının en temel gerekçesi olarak gösterilebilir.

Eljif Elmas Evinde

Öte yandan son haftalarda forma şansı bulmakta oldukça zorlanan Eljif Elmas, bu maçta sakatlığı nedeniyle forma giyemedi ve takım arkadaşlarını evinden desteklemek zorunda kaldı. Napoli’nin gidişatı gibi bir gidişat içerisinde devam eden kariyerini nasıl toparlayacağını düşünen Kuzey Makedonyalı oyuncu, tıpkı Napoli taraftarları gibi bu maçın nasıl böyle sonuçlandığına hayret etmiş olmalı.

Napoli adına artık hiçbir ümit kalmadı ve takımda çok ciddi bir çöküş yaşandı. Empoli karşısında oynanan maçın son 10 dakikasına 2-0 önde girmişken maçtan 3-2 mağlup ayrılmış olmak takımda çok ciddi kırılmalar yaratacaktır.

Bu kırılmaları atlatması için toplamda 4 maçı kalan Napoli bu zaman içerisinde nasıl bunu başaracak merak konusu. Teknik direktör Luciano Spaletti ile alakalı eleştiriler tam gaz devam ederken Napoli adına işler hiç iyi gitmiyor.