Napoli Umudunu Sakladı

Bu sezon Serie A’da şampiyonluk hedefleyen takımlardan biri olan Napoli, ligin son düzlüğünde aldığı başarısız sonuçlar neticesinde bir anda yarıştan kopma noktasına geldi. Her ne kadar matematiksel şansı devam ediyor olsa da tam olarak mucizevi bir şansa ihtiyacı olan Eljif Elmas’ın takımı ligin 36’ıncı haftasında Torino deplasmanında sahaya çıktı. İki takım adına da çok zorlu geçen müsabakadan galip ayrılan Mavi Beyazlı takım ümitlerini Milan ile Hellas Verona arasında oynanacak maça taşımayı başardı.

Benden Bu Kadar

Bu sezon Serie A’da şampiyonluk hedefleyen takımlardan biri olan ve sezonun ilk yarısında gösterilen performanslar açısından en net favori olarak duran Napoli adına işler ne yazık ki son dönemde aynı şekilde ilerlemiyor.

Mavi Beyazlı takım ligin son düzlüğünde hayal kırıklığı yaratan bir performans sergiledi ve her geçen hafta daha da geriye gitti. Bununla birlikte İtalyan takımları sanki şampiyonluğu birbirlerine ikram etmek istiyorlarmış gibi bir performans sergiledikleri için yarışta yer alan 3 takımın da matematiksel şansı devam ediyor.

Bu bağlamda en düşük şansa sahip olan takım Eljif Elmas ve arkadaşlarının takımı. Rakiplerinin maç eksiği olduğu dönemde kaybettiği puanlarla taraftarlarını üzen Napoli, Genoa Inter’i devirerek bir sürprize imza attıktan sonra Torino deplasmanında sahaya çıktı.

İki takım adına da zorlu geçen müsabakadan galip ayrılan taraf Napoli oldu. Tek gollü galibiyetle hanesine 3 puanı ekleyen Mavi Beyazlı takım adına şampiyonluk şansının devam etmesi ise bir maça bağlı.

Hadi Verona

Bu sezon İtalya’da oldukça dikkat çeken takımlardan biri olan ve şu an Galatasaray’ın eski teknik direktörü Igor Tudor tarafından idare edilen Hellas Verona 36’ıncı hafta müsabakasında Milan’ı konuk edecek.

Milano temsilcisi şu an 77 puana sahip ve Napoli’nin 4 puan önünde yer alıyor. Eğer Milan bu maçtan galip ayrılırsa puanı 80’e yükseliyor ve Napoli’nin matematiksel olarak şu an dahi mucize olarak görülen şampiyonluk şansı hiç kalmıyor.

Bu bağlamda Napolili taraftarların tamamı Verona’nın sahadan galibiyetle ayrılmasını umuyor. Bu durumda dahi Mavi Beyazlı takımın çok da şansı olmadığını tüm İtalyanlar kabul etmiş durumdalar.

Öte yandan takımın yıldızlarından Eljif Elmas’ın dramı da devam ediyor. Takımın en önemli oyuncularından biriyken yaptığı hatalar ve yaşadığı formsuzluk nedeniyle gözden düşen Kuzey Makedon oyuncu bu maçta da oyuna sonradan girdi ve etki yaratamadı.

Bir anda bıçak kesiği gibi kesilen forma sürelerinden sonra yetenekli oyuncunun kaderi Napolili taraftarlar arasında da tartışılır hale geldi. Bununla birlikte Elmas adına yolun sonu geldi demek de pek yanlış olmayacaktır.

Napoli çok yüksek umutlarla başladığı sezonda çok ciddi bir hayal kırıklığına uğradı ve takımın tüm paydaşları bu başarısızlıktan kendilerine düşen payı bir kez daha düşünmeliler.