Galatasaray İcardi’yi Tamamladı

Geride kalan sezonda sergilediği performansla tarihinin en kötü dönemlerinden birini geçiren ve ciddi bir kriz yaşayan Galatasaray, yeni sezonda bir kez daha küllerinden doğmayı hedefliyor. Bu bağlamda kadrosuna çok önemli isimleri ekleyen Sarı Kırmızılı ekip, hafta içi bir bomba transferi daha bitirmeyi planlıyordu. Dursun Özbek yönetimindeki Cim-Bom eğer bir aksilik olmazsa Paris Saint Germain’in gözden düşen dünyaca ünlü golcüsü Mauro İcardi’yi  İstanbul’a getirdi. 

Golcü Sorunu Çözülüyor

Geride kalan sezonda tarihinin en büyük krizlerinden birini yaşayan Galatasaray adına 2022/2023 sezonu tam anlamıyla bir yıldızlar geçidi olmaya devam ediyor.

Sarı Kırmızılı ekip Lucas Torreira, Dries Mertens gibi dünyaca ünlü oyuncuları kadrosuna katarak geçen sezonun izlerini silmek ve tepede yer almak peşinde. Bununla birlikte Seferovic gibi önemli bir ismi de kadrosuna katan Cim-Bom oyuncunun performansı konusunda erken bir endişeye düştü ve alternatifli bir kadro oluşturabilmek adına uzun bir süredir golcü transferi yapmayı planlıyordu.

Bu bağlamda uzun bir süredir birçok oyuncuyla görüştüğü bilinen Başkan Dursun Özbek ve ekibinin Paris Saint Germain’de gözden düşen isimlerden biri olan Mauro İcardi ile ilgilendiğine dair iddialar taraftarları bir hayli heyecanlandırmıştı.

Çok ciddi bir maaş yükü olan ve bu bağlamda Galatasaray’ı zorlama ihtimali olan Arjantinli golcünün transferi bu nedenle ister istemez uzadı. 

1.81 boyundaki golcü futbolcu için son anda Fenerbahçe de devreye girdi ancak Icardi’nin tercihi Galatasaray oldu.

3 sezon önce PSG’nin Inter’den 50 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında kadrosuna kattığı Icardi için Galatasaray kiralama ücreti ödemeyecek. Sarı-Kırmızılı takım Fransız kulübünde 8 milyon Euro maaş alan oyuncunun maaşının 3 milyon Euro’luk kısmını ödeyece diye düşünülüyordu ancak Galatasaray’dan gelen açıklama çok daha dikkat çekiciydi.

Oyuncunun maaşının sadece 750 bin Euro gibi bir kısmını ödeyeceğini açıklayan Galatasaray’ın bu transferi hem maddi hem de prestij anlamında büyük alkış topladı. Sarı Kırmızılı ekibin transferin son gününde yaptığı diğer hamleler de oldukça dikkat çekiciydi ve taraftarlar yönetimin kendi üstüne düşeni yaptığına net bir şekilde ikna oldular. 

İcardi’nin Geçmiş Kariyeri

Barcelona alt yapısında Avrupa’da futbola başlayan Icardi Sampdoria’da oynadığı futbolla kendini gösterdi. Arjantinli golcü 2013 yılında Sampdoria’dan Inter’e 13 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında transfer oldu.

Icardi en verimli dönemini Inter yıllarında geçirdi. 2016-2017’de 24 gol, 2017-2018 sezonunda ise 29 golle İtalya Serie A’da 2 kez gol kralı oldu. Icardi bu performansının ardından 50 milyon Euro bedelle PSG’ye transfer oldu. Arjantin Milli Takım formasını 8 kez giyen Icardi 1 gol atma başarısı gösterdi. Golcü futbolcunun PSG ile 2024 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor.

Bu zamana kadar futbol tarihine geçmiş birçok oyuncuyu kadrosunda barındırmayı başaran Galatasaray 2022/2023 sezonunda da bu alışkanlığını bozmamayı düstur edinmiş görünüyor.