Fenerbahçe’nin Yeni Eljif Elmas’ı

Bu sezon Napoli forması altında iyi performanslar sergilemesine rağmen ikinci yarıda gözden düşen Eljif Elmas, çok iyi bir bonservis bedeliyle takımdan ayrılmış olması ve üst düzey yetenekleri nedeniyle hâlâ Fenerbahçeliler tarafından sevilen bir oyuncu. Bununla birlikte artık Fenerbahçe’de Kuzey Makedonyalı oyuncu tarzında ucuza alıp iyi fiyata satılabilecek oyunculara doğru bir gidiş var ve her hafta basında bir başka oyuncu Sarı Lacivertli takıma yakıştırılıyor. Öte yandan basına yansıyan son haberlere bakıldığı zaman İstanbul devinin bu sefer gerçekten yeni Elmas’ını bulmuş olması muhtemel gözüküyor.

Elmas Değerinde

Bu sezon İtalyan temsilcisi Napoli’nin formasıyla çok dikkat çeken işler de yapan Eljif Elmas, bununla birlikte kulüpte yaşanan gelişmeler nedeniyle son dönemlerini de yaşıyor olabilir. son haftalarda aldığı sürelerde iyiden iyiye kısılmaya gidilen Kuzey Makedon oyuncunun gelecek sezon bir başka İtalyan takımında forma giymesi oldukça muhtemel gözüküyor.

Bununla birlikte Fenerbahçe tarafında ise yeni bir Eljif Elmas arayışı devam ediyor. Aykut Kocaman teknik direktörlüğünde takıma katılan başarılı oyuncu çok cüzi bir ücret ödenerek takıma kazandırılmış ve 16 milyon Euro gibi hatırı sayılır bir ücretle de Napoli’ye gönderilmişti.

Her açıdan oldukça dikkat çeken ve başarılı sayılan bu süreçten sonra Sarı Lacivertli taraftarların beklentisi yeni Eljif Elmasların takıma katılması oldu. Şu sıralar Arda Güler, Ferdi Kadıoğlu, İsak Vural gibi genç oyuncularının performansıyla moral bulan Fenerbahçe’de altyapıya bir ismin daha katılacağı ifade ediliyor.

Hatırlanacağı üzere bu sezonun başında Güney Kore’den Kim-Min Jae’yi kadrosuna katan Sarı Lacivertli ekip, başarılı oyuncunun referansı sonrasında vatandaşı Jin-ho Ho’yu da altyapısına dahil etmişti.

Tüm bu gelişmelerden sonra Fenerbahçe’nin gündemine gelen son ismin Ensar Brahic olduğu ifade ediliyor. Partizan’da forma giyen yetenekli oyuncu, bu sezon Teleoptik takımına kiralandı ve Sırbistan Gençler Ligi’nde 16 maçta 5 gol attı.

Fenerbahçe’nin yakından ilgilendiği oyuncuyla alakalı olarak kısa süre içerisinde bir gelişme yaşanması bekleniyor. Bununla birlikte oyuncuya ne kadar bonservis bedeli ödenecek ve oyuncu ne zaman kadroya katılacak bu detaylar henüz belirlenebilmiş değil.

Yatırımlar Artıyor

Türk futbolu ülkenin de genel sıkıntısı olan ekonominin sıkıntılarını çekmeye devam ediyor ve her kulüp artık altyapıya daha fazla önem veriyor. Aslında bir zorunluluktan daha çok bir gereklilik için verilmesi daha değerli olan bu önemin bir şekilde verilmiş olması da artık değerli denilebilir.

Fenerbahçe’de ekonomik istikrarın altyapıya yapılan yatırımlardan geçeceğinin farkında. Öte yandan Sarı Lacivertli takım adına Eljif Elmas gibi çok önemli bir referans ve vitrine yerleştirilebilecek bir isim olacak.

Bakalım ilerleyen süreçlerde takımlar ne gibi hareketlere başvuracak ve hangi yetenekli oyuncular altyapılara dahil edilerek ekonomik istikrar konusunda bir adım atılmış olacak?