Fenerbahçe Bruma’yı Gözden Çıkarıyor

2022/2023 sezonuna Jorge Jesus gibi uluslararası bir isimle başlayarak şampiyonluk iddiasını daha da kuvvetlendiren Fenerbahçe, buna rağmen bazı tartışmaların içerisinden de bir türlü çıkamadı. Portekizli teknik adamın isteklerine göre yapılan transferlerin bazıları taraftarların ve camianın beklentisinin bir hayli altında kalırken bu isimlerden biri de futbolseverlerin Galatasaray’dan da tanıdığı Bruma oldu. Jesus’un vatandaşı olan Portekizli oyuncunun performansı camiayı memnun etmekten çok uzak kaldı. Bununla birlikte basında yer alan haberlere göre yabancı kontenjanında yer açmaya çalışan Sarı Lacivertli ekip sezon başında zorunlu satın alma opsiyonuyla kiralık olarak kadrosuna kattığı oyuncuyu elinden çıkarmaya çalışıyor. Ancak bu çalışmalarda oyuncunun bonservisini elinde bulunduran PSV’nin de ikna edilmesi gerekiyor. 

İlginç Kararlar Geliyor

Geride kalan sezonda İsmail Kartal’ın geçici teknik direktörlüğünde iyi bir iş çıkaran Fenerbahçe buna rağmen şampiyonluğu hedeflediğini kanıtlamak adına Jorge Jesus gibi uluslararası bir teknik adamı göreve getirmekten çekinmemişti.

Portekizli teknik adam geçmiş kulüplerinde olduğu gibi Fenerbahçe’de de Portekizli olan veya Portekizce konuşabilen oyunculara ağırlık veren bir transfer listesini yönetime sundu. Bu bağlamda hocanın istediği isimlerin birçoğu transfer edildi ancak bu sefer de bir başka tartışma gündeme geldi.

Bilhassa hazırlık maçlarında bu isimlerin birçoğu sınıfta kaldı. Sınıfta kalan ve umudun kesildiği ilk isimse bir dönem Galatasaray’da da forma giyen ve o dönem sergilediği performansla taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan Bruma oldu. 

Basında yer alan haberlere göre Performansı nedeniyle en zayıf halka olarak görülen Bruma için transfer sezonu devam eden ülkelerden takımlarla görüşülecek. Ancak Fenerbahçe zaten kiralık olarak kadrosuna bulunan ismi bir kez daha kiralamak için PSV’yi ikna etmek zorunda.

Beklediği performansı alamadığı oyuncuyu gözden çıkaran Jesus, oyuncunun gidişine onay verdi. Fenerbahçe yönetimi ise Bruma’nın da gitmeyi kabul edeceği bir kulüp arıyor. Oyuncu, Arap yarımadasına gitmeyi istemiyor ve Avrupa’daki bir kulüpte olmayı tercih ediyor.

Fenerbahçe’ye zorunda satın alma opsiyonuyla (4 milyon euro) kiralanan Bruma’nın, bir kez daha kiralık gidebilmesi için Hollanda ekibinin Fenerbahçe’ye onay vermesi gerekiyor.

Fenerbahçe süreci PSV’yi haberdar ederek ilerletecek ve oyuncuyu transfer dönemi kapanmadan elinden çıkarmaya çalışacak. 

En Kuvvetli İhtimal Belçika 

Şu anda Türkiye haricinde Belçika, Rusya ve Yunanistan’da transfer sezonu hala açık. Diğer Avrupa ülkeleri ise 1 Eylül’de pencereyi kapattı. Fenerbahçe’nin Belçika’da bağlantılarını kullanarak oyuncuyu gönderme planı var. 

Bilindiği üzere Belçika ekiplerinden Westerloo’nun başkanı ve birçok yöneticisi Türk ve bu bağlamda kullanılan bağlantılar takımlar adına yararlı olabiliyor. Göztepe’nin tartışmalı kaptanı Halil Akbunar ve Fenerbahçe’de geçen sezonun ilk yarısında iyi işler çıkarttıktan sonra Giresunspor’a kiralanan Muhammed Gümüşkaya, Belçika temsilcisinin yolunu tutan isimlerden bazıları olmuşlardı.

Bakalım bu zincire sınıfta kalan Bruma’nın eklenmesi mümkün olacak mı?