Eljif Elmas’ın Süreleri Azalıyor

Fenerbahçe’den 16 milyon Euro bonservis bedeliyle Napoli’ye transfer olan Eljif Elmas, o dönemden bu yana ilgiyle takip edilen oyunculardan birisi haline geldi. Tabiri caizse bir çocuk olarak formasını giydiği Fenerbahçe’den ayrıldıktan sonra Napoli’de seviye atlayan Kuzey Makedonyalı oyuncu, İtalyan temsilcisi adına da önemli bir oyuncu haline gelmişti yaşanan son krizler oyuncunun süresinde azalmaya neden oldu. Başarılı oyuncunun son haftalarda Serie A’da oynanan maçlarda aldığı sürenin çok ciddi bir düşüş içerisinde olduğu görülüyor.

Formayı Unutan Yıldız

Kuzey Makedonya’nın son dönemde yetiştirdiği en büyük yıldızlardan birisi olarak görülen Eljif Elmas, Fenerbahçe’de forma giydiği dönemde gösterdiği performans ve kulübe kazandırdığı 16 milyon Euro tutarındaki bonservis sayesinde oldukça sevilen bir oyuncu olmayı başardı.

Bununla birlikte Napoli’ye gitmeden önce bir çocuk olarak gelip Fenerbahçe’de serpilen oyuncu, İtalyan temsilcisinde tam anlamıyla seviye atladı ve ilgiyle takip edilen bir isim haline geldi. Öte yandan Mavi Beyazlı formanın en istikrarlı oyuncularından biri haline gelen Elmas adına son dönemlerde işin pek de iyi gitmediği ortada.

Önce sakatlıklar nedeniyle süresinde azalmaya gidilen 22 yaşındaki başarılı oyuncu, sonrasında da Milli Takım kampında yaptığı açıklamalar nedeniyle Napoli yönetimini kızdırdı ve oyuncunun aldığı sürelerde ciddi bir düşüş yaşandı.

Bahse konuyla alakalı olarak oyuncunun İtalya Serie A’da oynanan son maçlara bakıldığı zaman aldığı sürelerde bir hayli düşüş olduğu görülüyor. Öyle ki son 6 maçta 128 dakika süre alabilen Eljif Elmas, düz bir matematik hesabıyla hemen hemen 20 dakika kadar süre alabilen bir oyuncu haline geldi.

Transfer İddiaları Artıyor

Takımın en önemli isimlerinden biriyken 20 dakika süreyi zor alabilen bir oyuncu haline gelen Kuzey Makedonyalı oyuncunun bu durumuna dair en çok konuşulan konu yaptığı açıklamalar olarak belirtiliyor.

Napoli yöneticilerini çok kızdırdığı ve bu nedenle bundan sonrasına dair konuşma yasağı getirildiği iddia edilen oyuncunun gelecek dönemde Napoli’den ayrılması bekleniyor. 2019/2020 sezonundan bu yana Napoli forması giyen başarılı oyuncunun Milano’nun iki temsilcisi Inter ve Milan tarafından takip edildiği ve sezon sonunda bu iki takımdan birine gidebileceği konuşuluyor.

Çok genç bir yaşta İtalya gibi sert bir futbol ikliminde kendini kanıtlamayı başaran Elmas, bu sezon Serie A’da forma giydiği 32 maçta 3 gol ve 5 asistlik katkı sağladı. Bununla birlikte oyuncunun son 6 maçta aldığı süre düşünüldüğünde geriye kalan 26 maçta sağladığı gol katkısıyla da takım adına ne kadar önemli bir oyuncu olduğu anlaşılabilir.

Tüm bu süreçlerden sonra formayı geriden kapıp kapamayacağı merakla beklenen Eljif Elmas’ın bu durumunun transfer iddialarını daha da arttırdığı bir gerçek. Gerek İtalyan basınında gerekse de Türkiye basınında oyuncuya dair iddialar yazılmaya devam ediyor.