Eljif Elmas’ın Detaylı İncelemesi

Bu sezon Napoli’de forma giymeye devam eden Eljif Elmas adına kariyerinin en iyi döneminin bugünler olmadığını söylemek yanlış olmaz. Kuzey Makedonyalı oyuncu Napoli’de yaşadığı tartışmalar neticesinde uzun bir süredir ideal forma süresini bulamadı ve maçların son dakikalarında değerlendirilen bir hamle oyuncusu haline geldi. Bununla birlikte futbolun önde gelen sitelerinden GOAL’ün Türkiye tarafı, başarılı oyuncunun kariyerine tekrardan bir bakış attı. İşte o yazıdan detaylar…

Makedonya’dan Türkiye’ye

Bu sezon Napoli formasıyla çıktığı maçlarda gösterdiği başarılı performansa rağmen son dönemde yaşanan tartışmalar sonrasında formasına hasret kalmaya başlayan bir Eljif Elmas var.

Kuzey Makedonyalı oyuncu kariyerinin en verimli dönemlerinden birini geçirmesine rağmen Milli Takım kampında yaptığı açıklamalarla birlikte kulübünün yöneticilerini kızdırdı ve bu durum sakatlığıyla da birleşince oyuncunun yedek kulübesinde oturmasına neden oldu.

Bununla birlikte Goal.com Türkiye’nin özel yazısında yer aldığı gibi Elmas Kuzey Makedonya’nın son zamanlarda yetiştirdiği en büyük yetenek ve 16 yaşından bu yana ne kadar iyi bir futbolcu olabileceği konuşuluyor.

Daha 18 yaşında bir çocukken Fenerbahçe’ye imza atan ve 180 bin Euro bonservis bedeli ödenen yetenekli oyuncunun kariyerinde çok önemli dönüm noktalarından biri Sarı Lacivertli kulüp oldu. O sıra Fenerbahçe’nin basketbol şubesinde forma giyen Pero Antic’den de bilgi aldığını dile getiren Eljif Elmas, Türkiye’nin en büyük kulübü olarak nitelendirdiği Sarı Kanarya içerisinde başarılı olmak istediğini ifade etmişti.

Aykut Kocaman, Şekip Mosturoğlu ve Hasan Çetinkaya ortaklığıyla gerçekleştirilen transfer hem Eljif Elmas hem de Fenerbahçe adına çok faydalı oldu. Fenerbahçe’de gösterdiği başarılı performansla İtalyan temsilcisi Napoli’nin yolunu tutan başarılı oyuncu, kulübe de 16 milyon Euro gibi önemli bir bonservis bedeli kazandırdı.

İtalya Macerası

Eljif Elmas hem yaşı hem de oyunu olgunlaştıkça Napoli’nin en önemli ve istikrarlı oyuncularından biri haline geldi. Makedon oyuncu aynı zamanda Milli Takım’da da başarılı bir performans sergilerken İtalyan temsilcisinin taraftarları tarafından her zaman yakın takip altındaydı.

Bu sezonun son dönemlerine kadar da bu performansını sürdüren Elmas ile alakalı olarak son dönemlerde işler iyi gitmiyor. Bununla birlikte bu durumda Napoli’nin son zamanlarda yaşadığı gerilemenin de çok etkili olduğunu ifade etmekte fayda var.

Mavi Beyazlı takım son haftalarda üst üste puan kaybederek şampiyonluk şansını mucizelere bıraktı ve bu durum ister istemez hayal kırıklığı yarattı. O esnada bir de Eljif Elmas’ın yaptığı açıklamalarda kullandığı ifadeler de camiayı kızdırınca Luciano Spaletti başarılı oyuncusunu yanında oturtmaya başladı.

Eljif ile alakalı olarak gelecek sezonlarda Milano’nun iki devi Inter ve Milan gibi takımların talip olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bununla birlikte yetenekli oyuncunun kapasitesi ve potansiyeli gerek bu takımlarda gerekse daha da büyük takımlarda forma giymesi adına yeterli olacaktır.