Eljif Elmas’ın Bu Yaz Farklı Bir Takıma Transfer Olmasına Kesin Gözüyle Bakılıyor

Transfer sezonu çoktan açıldı. Takımlar kadrolarını güçlendirmek adına çalışmalar yapıyorlar. Her takım; 2022 – 2023 sezonuna çok daha iyi bir kadro ile girmek istiyor. Bu noktada, transfer sezonunun en gözde oyuncularından birisinin de Eljif Elmas olacağını ifade edebiliriz. 1999 doğumlu oyuncunun hangi takımlara transfer olma ihtimalinin bulunduğuna yakından bakalım!

Milan Makedon Futbolcuyu İstiyor

90’lı ve 2000’li yıllara damga vuran Milan; 2010’lu yıllarda ciddi bir çöküş dönemine girmişti. Son olarak, 2010 – 2011 sezonunda ligde şampiyon olabilmişti. Geride bıraktığımız sezonları berbat bir şekilde geçiren Milan; 2021 – 2022 sezonunda geri döndü. 11 yıllık özleme son vererek lig şampiyonu oldu. Kırmızı siyahlı takım ait olduğu yere geri döndü. 2022 – 2023 sezonunda UEFA Şampiyonlar Ligi gruplarında yer alacak.

Milan; UEFA Şampiyonlar Ligi’ni de düşünerek kadrosunu bir an önce güçlendirmek istiyor. İtalyan kulübünün hedefindeki isimlerden birisi de Eljif Elmas! Genç futbolcuyu kadrosuna katmak adına bir hayli istekli olan İtalyan kulübünün önünde birtakım engeller bulunuyor. Napoli; oyuncu için 35 milyon Euro bonservis istiyor. Milan; bu parayı karşılayamayacağını ifade etti. Napoli’ye bir miktar paranın yanı sıra Ante Rebic’i verebileceğini belirtti. Napoli; söz konusu takas teklifine sıcak bakmıyor.

Milan; merkez orta saha pozisyonuna bir takviye yapmak zorunda! Uzun süreden bu yana Milan forması giyen Franck Kessie’nin sözleşmesi bitti. 1996 doğumlu oyuncu; önümüzdeki sezon için Barcelona ile anlaştı. Milan; Eljif Elmas’ı transfer ettiği takdirde Franck Kessie’nin boşluğunu doldurabileceğini düşünüyor. Fakat, bu transferin tamamlanması bir hayli zor olacak!

İtalyan kulübü; Fransa’nın Lille kulübünde forma giyen Portekizli yıldız Renato Sanches ile de ilgileniyordu. Ancak, oyuncunun kulübü Renato için çok daha yüksek bir bonservis bedeli talep etti. Sonuç olarak, Milan’ın güncel tarih itibariyle en ciddi orta saha adayının Eljif Elmas olduğunu ifade edebiliriz.

Inter Oyuncuyu Kadrosuna Katmak Adına Girişimlerde Bulunacak

Eljif Elmas’ı transfer etmek isteyen tek kulüp Milan değil! Oyuncu ile Inter de ilgileniyor. Ancak, Inter’in orta saha oyuncusuna duyduğu ihtiyaç Milan’a kıyasla daha az! Inter; ünlü İtalyan futbolcusu Barella’nın takımdan ayrılması halinde yeni bir orta saha transfer edebilir. Bu noktada, Inter’in hedefindeki ismin Eljif Elmas olabileceğini söylemeliyiz.

Eljif Elmas Napoli’deki Yerini Sağlamlaştırdı

Genç futbolcu; 2019 – 2020 sezonunun başında 16 milyon 200 bin Euro karşılığında Fenerbahçe’den Napoli’ye transfer oldu. İlk sezonunda yeterince forma şansı bulamadı. İkinci sezonunda nispeten daha iyi bir performans gösterdi. Asıl çıkışını ise 2021 – 2022 sezonunda yaptı. Bu sezon Serie A’da toplam 37 maça çıktı. Söz konusu maçlarda takımına üç gol ve beş asist katkısında bulundu. Sezonu diğer kulvarlar ile beraber toplam 46 maça çıkarak tamamladı.