Eljif Elmas’ın Başı Belada

Fenerbahçe’den Napoli’ye ciddi bir transfer bedeliyle transfer olan ve burada gösterdiği performansla değerine değer katan Eljif Elmas, son zamanlarda daha az süre almaya ve gözden düşmeye başlamıştı. Kuzey Makedonyalı oyuncuyla alakalı olarak yaşanan bu sıkıntının kaynağının ne olduğu merak edilirken, İtalyan basınına yansıyan iddialar genç oyuncunun kulüp başkanı ile başının dertte olduğunu belirtiyor. İddialara göre Milli Takım arasında bazı konularda açıklamalarda bulunan Eljif Elmas adına bu durum ciddi bir sıkıntı yaratacak.

Maaş Kesintisi

2018/2019 sezonunda Fenerbahçe’den İtalyan temsilcisi Napoli’ye 16 milyon Euro gibi hatırı sayılır bir transfer bedeliyle transfer olan Eljif Elmas, burada gösterdiği performansla değerine değer katmıştı.

Bununla birlikte oyuncunun son zamanlarda daha az süre alması ve takımda mutlu görünmüyor olması bir problem olup olmadığına dair sorgulamaların artmasına neden olmuştu. Konuyla alakalı basına yansıyan iddialar ise ciddi bir sıkıntının varlığından söz ediyor.

Zira iddialara göre Kuzey Makedonyalı oyuncu, Milli Takım arasında takımının şampiyonluk yarışındaki şansı, Türkiye Ligi ve İtalya Ligi arasındaki farklar ve başka konularla alakalı olarak yaptığı açıklamalar nedeniyle kulübünü kızdırdı.

Mavi Beyazlı kulübün başkanı başta olmak üzere tüm yönetim kurulunu oldukça kızdıran Eljif Elmas’ın bu açıklamalarının cezalandırılacağı iddia ediliyor. Takımda genel olarak kötü bir gidişat var ve bu durum birçok oyuncunun maaşında kesintiye gidilmesinin yanı sıra Eljif Elmas’ın da açıklama konusunda yasaklanmasına neden olabilir.

Hayal Kırıklığı

Öte yandan Napoli adına bu durumu beraberinde getiren en önemli etmen takımın Serie A yarışında yaşadığı hayal kırıklığı olarak gösteriliyor. Ligin 32’inci haftasında kendi sahasında Fiorentina’yı konuk eden Mavi Beyazlı takım, sahadan 3-2 mağlup ayrılarak çok önemli bir hasar aldı.

Milan’ın Torino ile berabere kaldığı, Inter’in ise Hellas Verona’yı 2-0 ile geçtiği haftada Fiorentina karşısında mağlup olarak liderlik yarışında çok ciddi bir hasar alan İtalyan temsilcisinde bu durumun ciddi kırılmalara sebep olabileceği konuşuluyor.

Nitekim bu maçta Eljif Elmas takımına destek olabilmek adına 80 dakika beklemek zorunda kalmış ve maçın ancak son 10 dakikasında forma giyebilmişti. Sezon başından bu yana git gide kısalan oyun süresi nedeniyle tepki ve dikkat çeken genç oyuncunun yaptığı açıklamaların bu durumda etkili olabileceği konuşuluyor.

Napoli bu sezon birçok kulvarda hedeflerinden uzak kaldı ve bu durum takım içerisinde ciddi dalgalanmalar yarattı. Mavi Beyazlı takım İtalya Kupası’ndan da yine Fiorentina’ya mağlup olduğu için vazgeçmek zorunda kalmıştı.

Bununla birlikte Eljif Elmas ile ilgilenen birçok kulüp bulunuyor ve bu durum yetenekli oyuncuyu başka bir kulüpte forma giyerken görme ihtimalimizi her geçen gün arttırıyor. Zira basına yansıyan haberler Eljif Elmas ile alakalı olarak bu ihtimalin de oldukça yüksek olduğunu ifade ediyor.