Eljif Elmas’dan Transfer Haberi Geldi

Fenerbahçe’de İtalya Serie A ekibi Napoli’nin yolunu tutan Eljif Elmas’ın mesajerindn bir transfer açıklaması geldi. Benfica ile adı anılan Makedon oyuncunun tmsilcisi ile yapığı açıklamada Eljif Elmas’ın isteğinin sezonu İtalyan ekibinde tamamlamak olduğunu belirtildi.

Napoli’de Kalmak İstiyor

Bir dönem sarı lacivertli formayı terleyen Eljif Elmas’ın menajeri George Gardi, oyuncunun hakkında çıkan transfer iddiaları üzerine konuştu. Napoli ile 2025’e kadar sözleşme imzalamış olan futbolcunun Benfica’ya transfer olacağı iddiaları vardı.

Portekiz basının 21 yaşındaki genç futbolcuya dikkat çektiği ve adını İtalyan takımı Napoli’de kendisinin beklenen performans henüz veremedi.

Uzun bir süreliğe 2025 yılına kadar sözleşme imzaladığı takımda kalmak istediğini belirtirken takımın bu iddialar karşısında nasıl bir tutum sergileyeceği ise halen merak konusu.

Kuzey Makedonyalı yıldız futbolcunun menajeri; “Eljif’in arzusu Napoli’de kalarak sezonu burada tamamlamak ve EURO 2020’de kendisini göstermek olacak.” Açıklamasını yaptı. Ülkesi ile ilk kez Avrupa Şampiyonası hyecanı yaşayacak olan oyuncu, 2019 yazında 16.1 milyon Euro karşılığında Fenerbahçe’den Napoli’ye transfer oldu.

Öte yandan Fenerbahçe ile Napoli arasında yapılan anlaşmadan dolayı Eljif Elmas’ın herhangi bir başka takıma transfer olması durumunda sarı lacivertli takıma azami 1.5 milyon Euro ödenecek.

Fenerbahçe Transfer’den Pay Alacak

Eljif Elmas, bu sezon şimdiye kadar ligde toplam 7 maçta yer aldı. 7 maçta 1 gol atan v toplamda Avrupa Ligi olmak üzere 10 karşılaşmada yer alan yıldız futbolcunun bir sonraki transferinden sarı lacivertli takımda pay alacak.

Yapılan iddialara göre is Benfica genç futbolcuyu satın alma opsiyonu ile birlikte kiralamak istiyor. Diğer yandan futbolcunun menajerinin yaptığı açıklamaya göre futbolcu şu an için farklı bir takıma gitmeyi düşünmüyor.

Eljif Elmas Fenerbahçe’ye Kazandırıyor

İtalyan takımına iyi bir performans sergilemek isteyen Makedon oyuncu Napoli’den ayrılmayacak gibi duruyor. Napoli takımında farklı bir takıma transfer olması durumunda sarı lacivertli takım kasasına azami 1.5 milyon Euro koyacak.

Fenerbahçe oyuncunun Napoli’ye transferinde yaklaşık 16 milyon Euro gibi önemli bir bonservis bedeli elde etmişti. Sarı lacivertli takım için oldukça karlı bir oyuncu olan Elmas’ın gelecek dönemdeki hamleleri merak ediliyor. Sende sana kazandıran bir sitede yer almak istiyorsan Discount Casino da hemen yerini alabilirsin.