Eljif Elmas ve Napoli Şampiyon Olabilir Mi

İtalya Serie A’da Kuzey Makedonyalı futbolcumuz Eljif Elmas ve arkadaşları Napoli ile şampiyonluk hayalleri kurmaya başladılar.

Turkuaz beyazlı takım Napoli, son dönemde yükselttiği form grafiğiyle İtalya Serie A’nın tepesine tırmanmaya başlamıştı.

22 Aralık 2021’de oynadığı Spezia maçının ardından kimsenin bileğini bükemediği Napoli, o tarihten itibaren İtalya Serie A’da çıktığı 8 maçtan 5 galibiyet ve 3 beraberlik çıkardı. Bu 8 haftalık periyotta İtalya Serie A’nın en başarılı ekiplerinden biri olan Eljif Elmas’ın da formasını terlettiği takım, geçen hafta Roma’da çok kritik bir maça çıktı.

Rakip, Napoli ile aynı renkleri paylaşan başkent temsilcisi Lazio idi. Karşılaşmanın sonucu, İtalya Serie A’daki dengeleri doğrudan etkileyeceği için merakla bekleniyordu.

27 Şubat 2022’de oynanan karşılaşmanın ilk düdüğü ve son düdüğü arasında 3 gol atıldı. Kazanan ise Luciano Spalletti’nin öğrencileri oldu. Maçın kilidini çözen oyuncu ise sonradan oyuna girip 5 dakika sonra Napol’nin ilk golünün hazırlayıcısı olan Eljif Elmas idi.

Teknik direktör Luciano Spalletti’nin öğrencileri bu galibiyet ile puanlarını 57’ye yükselterek averaj farkıyla da olsa İtalya Serie A’nın lideri olmayı başardılar.

Hal böyle olunca Napoli taraftarları, camia, teknik heyet ve elbette Eljif Elmas ile arkadaşları da şampiyonluk hayalleri kurmaya başladılar.

Buna karşın henüz İtalya Serie A’nın bitmesine uzun bir süre var ve rakipler birbirlerine çok yakınlar.

Napoli Rakiplerini Ensesinde Hissediyor

eljif elmas

İtalya Serie A şampiyonluk yarışında en büyük şansa sahip olan 3 takım var gibi gözüküyor. Bu ekipler arasında zirveyi aynı puanda bulunan Napoli ve Milan paylaşıyor. İki takımı 1 maç eksikle 2 puan geriden takip eden ise İtalya Serie A’nın son şampiyonu Inter.

Her ne kadar tepede bu 3 takım bulunsa da onları dördüncü sıradan takip eden Juventus’un da sessiz ve derinden yükseldiğini söyleyebiliriz. Eski gücünden bir hayli uzakta gözüken Juventus, buna karşın son zamanlarda hiç maç kaybetmiyor.

Eljif Elmas ve Arkadaşları Şampiyon Olabilir Mi

İtalya Serie A’da her sezona tek bir takımın damga vurduğu ve büyük puan farklarıyla şampiyonlukların geldiği sezonlar geride kalmış gözüküyor. Son yıllarda Juventus’ta yaşanan düşüş bunun en büyük sebebi olarak gösterilebilir.

İşte böyle bir ortamda herkes Scudetto’nun yeni sahibinin kim olacağını merak ediyor. Napoli, sahip olduğu yetenek havuzu ve çok ama çok tecrübeli bir hocanın takımın başında olmasıyla Scudetto’nun en ciddi adaylarından biri.

Eljif Elmas ve arkadaşları için bu süreçte gereken belki de yegane şeyler ise sakinlik ve konsantrasyon. Zira yarışta bulunan takımlardan biri olan Inter ve uzak takipçi Juventus, kadrosunda bulundurduğu şampiyonluk tecrübesi yüksek oyunculara çok güveniyorlar.

Milan’ın en büyük güvencesi ise kulübün genlerinde bulunan şampiyon kimlik. Eljif Elmas ve arkadaşları, son yıllara baktığımız ne bu şampiyon kimliğine ne de tecrübesine sahipler. Ancak kalitesi ve enerjisi tartışılmaz olan bu kadro, istikrar yakalayabilirse kulüp adına bu kimliğin mihenk taşı olabilir.

Eğer öyle olursa da Eljif Elmas, Napoli tarihine geçebilir. Haydi Eljif, göster kendini!