Eljif Elmas Milan Tarafından İsteniyor

İtalya Serie A’da sezonu Napoli formasıyla sonlandıran Kuzey Makedonyalı yıldız Eljif Elmas, son günlerde İtalyan spor medyasının manşetlerini süslüyor.

Henüz 22 yaşında geldiği noktayla Kuzey Makedonya futbol tarihine şimdiden geçmeyi başaran Eljif Elmas için gelecek çok daha parlak gözüküyor. 24 Eylül 1999 yılında dünyaya gelen yıldız oyuncu, 23’üncü yaş gününe bambaşka bir takımda girecek gibi gözüküyor.

Eljif Elmas Yükselişini Sürdürüyor

Eljif Elmas, 24 Eylül 1999 yılında Kuzey Makedonya’nın Skopje şehrinde doğduğunda elbette kimse bu küçük bebeğin bir gün dünyanın en çok tanınan Kuzey Makedonyalılarından biri olacağını bilemezdi.

Eljif daha ilk adımlarını atmaya başladığı günden beri peşinde koştuğu futbol topuyla çok büyük işler yaptı. Önce şehrinin mütevazi takımı Rabotnicki Skopje’de profesyonel dünyaya adım attı ve futbolun ne demek olduğunu öğrendi.

2015 yılında giydiği Rabotnicki Skopje formasını 46 kez üzerine geçiren o yaşında 8 gol 8 asist ile Makedonya Prva Liga’da dikkat çeken Eljif’i memleketinden koparan is Fenerbahçe olmuştu.

Sarı lacivertli takım, müthiş bir transfer başarısıyla sadece 180 bin Euro bedel ödeyerek Eljif Elmas’ı kadroya kattığında “bu kim?” diyenler, onun sahada yaptıklarını görünce Fenerbahçe’nin belki de tarihindeki en akılcı transfer hamlesini yaptığını anladılar.

Bu tahmin çok geçmeden gerçekliğe dönüştüğünde ise bu kez Napoli kulübü onu Türkiye’den koparacak takım oluyordu. Napoli, Eljif Elmas transferi için 16,2 milyon Euro harcadığında bu bedelin çok olduğunu düşünenler vardı.

Lakin yaşananlar gösterdi ki aslında Napoli de tıpkı Fenerbahçe gibi tarihinin en karlı transfer hamlelerinden birine imza attı.

Milan Kapıyı Zorluyor Napoli Kilidi Tutuyor

eljif elmas

İtalya Serie A’da 2021 – 2022 Sezonu bilindiği üzere nefes kesen bir şampiyonluk yarışına sahne oldu. Inter ve Milan’ın başını çektiği bu yarışa bir dönem her ne kadar Napoli de dahil olsa da ne yazık ki istikrarı uzun süre devam ettiremedi.

Napoli’nin bu sezon İtalya Serie A, UEFA Avrupa Ligi ve İtalya Kupası’nda çıktığı maçlarda toplamda 46 kez forma şansı bulan ve süre aldığı 2338 dakikada 7 gol 6 asistlik katkı sunan Eljif Elmas, şampiyon takımın da dikkatinden elbette kaçmadı.

Çok uzun süre sonra İtalya Serie A şampiyonu olarak tarih yazan kırmızı siyahlı efsane kulüp AC Milan’da teknik direktör Stefano Piolli, transfer listesinin ilk sıralarına iddiaya göre Kuzey Makedonyalı orta saha oyuncumuzun da adını yazdı.

Buna karşın uzun süredir Eljif’e yakın markajda bulunan Milan’ın bu transferde işi hiç kolay gözükmüyor. Zira Napoli’nin çılgın başkanı Aurelio De Laurentis, daha önce yaptığı açıklamalarda kadrodaki oyuncu satışına ancak çok yüksek bedellerle izin vereceğini söylemişti.

Bu anlayışı sebebiyle yıldız stoper Koulibaly’i de büyük kulüplere göndermeyen De Laurentis’in Eljif için de aynı stratejiyi benimseyeceği konuşuluyor. 2025 yılına kadar sözleşmesi devam eden yıldızımız için bahsedilen rakam ise 70 milyon Euro bandında…