Eljif Elmas İlk Kez Bu Kadar Az Süre Aldı

Eljif Elmas ve arkadaşlarının büyük bir mücadele verdiği Napoli takımı, İtalya Serie A şampiyonluk yarışında devam ediyor.

İtalya Serie A’daki şampiyonluk yarışı dolu dizgin devam ediyor. Uzun yıllar sonra ilk kez 4 takımın da Scudetto’ya ulaşmak için çaba sarf ettiği ve önemli bir şansa sahip olduğu ligde, Eljif Elmas Napoli ile hayaller kuruyor.

Çok uzun zamandır İtalya Serie A şampiyonluğunun hasretiyle yanıp tutuşan Napoli şehri, kendilerine bu hasreti bitirtecek kahramanlarını arıyor.

Teknik direktör Luciano Spalletti yönetimindeki Napoli’deki oyuncular ve doğal olarak Eljif Elmas, Napoli şehrinin ve ateşli taraftarlarının yeni kahramanlarından olmak istiyor. Zira herkes biliyor ki Napoli’den ne kadar büyük oyuncular geçmiş olursa olsun, takımın yıllar sonra kazanacağı bir Scudetto’da kadroda bulunan her isim sonsuza kadar hatırlanacak yegane futbolcular olacaklar.

İşte bu yüzden canını dişine takarak oynayan Napoli takımı, geçtiğimiz hafta Udinese karşısında altın değerinde bir 3 puan aldı.

Napoli Inter İle Farkı Açtı

eljif elmas

Maç öncesinde İtalya Serie A puan tablosunda Inter ve Napoli arasında sadece 1 puanlık fark vardı. Üstelik lacivert siyahlı Milano temsilcisinin 1 maçının da eksik olması, şampiyonluk yarışında avantajı da onlara veriyordu.

Ancak bu hafta Inter’in çok zorlu bir maçı vardı. Fiorentina karşısına çıkan temsilcimiz Hakan Çalhanoğlu’nun takımı, sahadan 1 – 1’lik beraberlikle ayrıldı ve sahada çok değerli 2 puan bıraktı.

Bu 2 puan belki de Inter’in şampiyonluk şansını bitirebilecek olan puanlardı. Doğrudan rakibinin bu kaybından çok iyi yararlanan Napoli, önümüzdeki haftada oynananacak Inter – Juventus maçını yani Derbi D’İtalia’yı da düşününce büyük avantaj sağladı.

Öte yandan AC Milan’ın Kanarya Adaları’ndan 0 – 1’lik Cagları galibiyetiyle dönmesi de Napoli için çok kritikti. Zira kırmızı siyahlı ekibin aldığı bu galibiyet, mavi beyazlı Güney İtalya temsilcisi için Udinese maçını kazanmaktan başka bir ihtimalin varlığını bırakmıyordu.

Neyse ki Eljif Elmas ve arkadaşları, Victor Osimhen’in 2 golle yıldızlaştığı maçta üzerlerine düşeni yaptılar ve galibiyeti aldılar.

İtalya Serie A’nın bitimine 8 hafta kala gelen bu galibiyetle birlikte AC Milan ile Napoli arasındaki puan farkı 3’te kaldı.

Eljif Elmas İlk Kez Bu Kadar Az Oynadı

İtalya Serie A 2021 – 2022 Sezonu’nun başından beri Napoli’nin çıktığı her maçta süre alan Eljif Elmas, bu sezon ilk kez bu kadar az oynadı.

Udinese maçında sadece 2 dakika süre alabilen Eljif Elmas, son haftalarda genellikle 60’tan sonra oyuna giriyordu.

Bu sezon çıktığı 30 maçta sadece 6 kez 90 dakika sahada kalan Eljif, Udinese maçındaki 2 dakikalık süreden önce en az sahada kaldığı maçı İtalya Serie A’daki 24’üncü hafta karşılaşmasında Venezia karşısında yaşamıştı.

O maçta da sonradan oyuna giren ve 11 dakika mücadele eden Eljif, teknik direktör Luciano Spalletti tarafından Udinese karşısında 2 dakika süre alabildi. Ne var ki bunun geçici bir durum olması ve kalan maçlarda Kuzey Makedonyalı genç ismin daha çok forma giymesi bekleniyor.